Foto: Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Foto: Stowarzyszenie Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Na profilu Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pojawiła się informacja, na temat skandalicznego billboardu który zawisł w Poznaniu. Jego autorzy przyrównują polskich bohaterów do Armii Czerwonej.

Billboard przedstawia czarno – białe zdjęcie zwłok, a towarzyszy mu hasło: „Żołnierze Wyklęci bohaterowie etycznie równi Armii Czerwonej i Wehrmachtowi”. W prawym dolnym rogu widnieje napis, że fotografia przedstawia rzeź we wsi Wierzchowiny w roku 1945. Na oficjalnym profilu Fundacji „Łączka” dbającej o pamięć o Żołnierzach Wyklętych pojawiła się informacja, że plakat pojawił się na tablicy należącej do AMS.

AMS to Agora, Agora to Wyborcza – czytamy na profilu fundacji.

Bluźnierczy plakat nie uchował się jednak długo.

Niedawno nasi oponenci z lewej strony „zabłysnęli” wykupieniem miejsca na billboard (tacy z nich antysystemowcy), gdzie przykleili reklamę, w której zrównali oni Żołnierzy Wyklętych z gwałcicielami z Armii Czerwonej oraz nazistami. Jako, że przechodziliśmy akurat w tej okolicy, a w plecaku mieliśmy puszki z farbami, odmieniliśmy troszkę ten projekt, by spełniał on wymagania rzeczywistości i prawdy. Mamy nadzieję, że nasza poprawka przypadnie Wam do gustu – czytamy w oświadczeniu „niezidentyfikowanych sprawców” zamieszczonym na profilu Młodzieży Wszechpolskiej Poznań.

Obecnie napis brzmi: „Żołnierze Wyklęci bohaterowie, ofiary Armii Czerwonej i Wehrmachtu”.

Foto: Młodzież Wszechpolska Poznań
Foto: Młodzież Wszechpolska Poznań