Foto: Wikimedia/Ralf Lotys (Sicherlich)

Tadeusz Pieronek kolejny raz zabrał głos, aby atakować rządzących naszym krajem. Jego zdaniem „cały świat widzi, że w Polsce rodzi się rasizm i faszyzm, a rządzący bagatelizują problem”.

Pieronek skomentował reportaż wyemitowany na antenie TVN-u, w którym pokazano grupę neonazistów świętujących rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. „Można dużo mówić, ale trzeba najpierw pokazać, że się przeciwdziała neofaszystom” – podkreślił.

Dodał, że po Marszu Niepodległości rządzący nie postawili zapory radykałom, a na marsze Obozu Narodowo-Radykalnego było przyzwolenie nie tylko władz, ale i Kościoła. „Gdyby wcześniej w sposób zdecydowany reagowano na radykałów z ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej, dziś nie byłoby neonazistów oddających hołd Hitlerowi. Polscy naziści nie pojawili się dopiero w materiale TVN” – stwierdził.

„Nie można udawać, że jak coś śmierdzi, to się nie czuje smrodu, i oskarżać tych, którym ten smród przeszkadza” – powiedział i dodał: W Polsce robi się duszny klimat. Trzeba mówić głośno, gdy czuje się smród faszyzmu, rasizmu, komunizmu i źle pojętego nacjonalizmu. Inaczej wszyscy pewnego dnia się podusimy. Nie można milczeć”.

O reakcji polskich władz powiedział: “Jeden nie widzi rasistów, drugi mówi o komunistach i lewakach, a trzeci pisze o ‘wyolbrzymianiu’ i ‘problemie rzekomo się nasilającym’? To od czego są rządzący? Od przymykania oczu? Cały świat widzi, że w Polsce rodzi się rasizm i faszyzm, a rządzący bagatelizują problem”.

8 KOMENTARZE

 1. Chwilę, co to kolega? Pieronek skomentował?, Tadeusz powiedział? halo? a kto to jest dr? inż? socjolog? tokarz?, piekarz czy górnik? Piszecie tutaj o biskupie wy smutni ignoranci!

  2

  4
 2. Chujem diabła naznaczony . Pomiot szatański trawi Kościół Katolicki ,wilki stoją na straży owiec .I to jest zapowiadany koniec czasu .

  8

  4
 3. Panie Pieronek,przestan pan udawac biskupa,bos pan nim nie jest od dawna.Lata temu przestales pan byc biskupem,wtedy jak zes sie pan zaczal opowiadac za lewizna a nie za Polakami.Apeluje do pana zatem,odperonkuj sie pan od Polski i od naszego Kosciola Katolickiego,zdejmij pan wreszcie ta sutanne i zaloz pan swoje teczowe ubranko,ktore pan zapewne masz przygpotowane ,tak na wszelki wypadek.

  9

  18
  • Jak to jest , ja kapłan mówi to co chcecie usłyszeć to jest cacy. Jak ma swoje zdanie odrębne od waszego to od razu staje sie be.
   Co z was za ludzie. Mniemacie się katolikami ? Katolik kieruje się innymi wartościami.

   16

   7
   • zagłęb się trochę w historię najnowszą to będziesz wiedział że Pieronek i cała niemal wierchuszka episkopatu to nominowani na te stanowiska współpracownicy lub konfidenci SB. I nadal są na tych samych smyczach

    5

    6
 4. To nie tylko smród osobisty Pieronka, to także smród tajnego współpracownika SB, razem wymieszane z zapachem świec i kadzidła.

  16

  16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.