fot. Flickr.com CC

Sejmowa komisja finansów głosami posłów Platformy Obywatelskiej zadecydowała o zmniejszeniu o ponad milion złotych puli pieniędzy przeznaczonych dla Polaków mieszkających na Wschodzie i przekazanie ich tzw. uchodźcom.

W czwartek sejmowa komisja finansów zajmowała się wnioskami Ministerstwa Finansów o zmiany w rezerwach celowych budżetu państwa. 1 mln 260 tys. zł przeznaczonych na repatriantów zostało przeniesionych na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o azyl w Polsce – Za było piętnastu parlamentarzystów PO, a siedmioro posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko.

Okazuje się także, że to nie był pierwszy tego typu wniosek. – W tym roku i w zeszłym, odkąd jestem w komisji finansów, dochodziło już do sytuacji, że najpierw planowało się w budżecie środki w wysokości kilkunastu milionów złotych na pomoc dla repatriantów, a potem z tego źródła korzystały ośrodki dla uchodźców islamskiego pochodzenia. Protestowałam przeciwko temu nie jeden raz – mówiła posłanka PiS Barbara Bubula w rozmowie z niezalezna.pl.

Platforma Obywatelska podczas głosowania sejmowej komisji finansów pokazała po raz kolejny swoje priorytety – islamscy uchodźcy ważniejsi od Polaków. Osoby polskiego pochodzenia podkreślają, że w Mariupolu nie czują się już bezpiecznie. Od rządu w Warszawie oczekują bezpiecznego dachu nad głową i pracy. Co robi MSW? Twierdzi, że ewentualna pomoc Polakom jest trudna z punktu widzenia prawa międzynarodowego i nie robi nic w tej sprawie. Pomoc islamskim uchodźcom z Afryki i Bliskiego Wschodu jest jednak łatwa zdaniem obecnego rządu.

źródło:niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.