Piotr Kraśko skomentował sugestię posła Marka Jakubiaka z Kukiz‘15, że to suweren powinien kontrolować polskie sądownictwo. Tzw. dziennikarz nie może pogodzić się z tym, że rządy kasty w polskich sądach to już przeszłość.

W TOK FM ostra wymiana zdań między propagandystą a posłem Jakubiakiem zaczęła się od dyskusji dotyczącej sędziów pokoju. Kraśko stwierdził, że pomysł autorstwa posłów Kukiz’15 sprawdza się w USA, ale w Polsce jest on niemożliwy do zrealizowania. Dał przy tym popis swojej małości i pogardy dla przeciętnego Polaka.

„Może się zdarzyć, że to zwykły hydraulik będzie sędzią pokoju!” – niemal płakał, głuchy na argument Jakubiaka, że tylko osoba z wykształceniem prawniczym mogłaby zostać sędzią pokoju.

„Więcej wyobraźni i wiary w inteligencję suwerena, panie redaktorze” – odpowiedział Marek Jakubiak i dodał: „My daliśmy sobie radę i suweren także da sobie radę”.

„Teraz sprawimy, że suweren będzie miał kontrolę nad sądami?” – brnął Kraśko. Trudno się dziwić, że nie wyobraża on sobie sądownictwa inaczej niż pod butem kasty sędziowskiej. Bycie pupilem salonu zobowiązuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.