Władze Prawicy Rzeczypospolitej i UPR na spotkaniu z wyborcami w Lublinie.
Foto: Paweł Kubala

Radni Prawicy Rzeczypospolitej z sejmiku województwa Mazowieckiego zaapelowali do radnych z innych sejmików o podjęcie uchwał w sprawie naprotechnologii.

Póki co, uchwały umożliwiające małżeństwom leczenie niepłodności metodą naprotechnologii przyjęły sejmiki województwa Mazowieckiego i Podkarpackiego. Teraz działacze Prawicy Rzeczypospolitej planują spotkania z marszałkami pozostałych województw.

Mamy nadzieję, że ten apel przyniesie skutki i rozpocznie się etyczna kontrrewolucja w sejmikach samorządowych. Sejmiki są zobowiązane do wspierania państwa w zakresie polityki prorodzinnej i polityki zdrowotnej. Temu celowi służy apel – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes PR i radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Uchwała zobowiązuje zarząd województwa do tego, by w regionie przygotować program zakładający finansowanie naprotechnologii.Obrońcy życia propagując naprotechnologię podkreślają, że to właśnie ta metoda jest prawdziwą metodą leczenia niepłodności w przeciwieństwie do sztucznego zapłodnienia in – vitro.