Polska wygrała mecz z Iranem w tie-breaku 3:2. To był już przedostatni mecz drugiej fazy MŚ 2014 w siatkówce mężczyzn. W niedzielę Polska zagra o miejsce w III fazie mistrzostw.

Dwa pierwsze sety Polska wygrała bez większego trudu (25:17; 25:16). Problemy pojawiły się w trzecim secie, który Polacy przegrali 24:26. Podczas czwartego seta Michał Winiarski został wyprowadzony z boiska. Prawdopodobnie ma coś z kręgosłupem i nie będzie mógł grać dalej. Tym samym reprezentacja Biało-Czerwonych straciła jednego z najlepszych zawodników. Tego seta Polska przegrała 19:25. Ostatnia nadzieja była w tie-breaku, którego ostatecznie wygrali Polacy 16:14, zdobywając dwa punkty.

Podopieczni Stefana Antigi nie wykorzystali swojej szansy na zdobycie upragnionych trzech punktów, które zagwarantowałyby wejście do III fazy mistrzostw. Losy naszej drużyny rozstrzygną się w niedzielę w meczu z Francją.

W meczu z Iranem wykazali się przede wszystkim: Mariusz Wlazły, który znakomicie kończył akcje i zdobył sporo punktów dla polskiej drużyny, Michał Kubiak, który także bardzo dobrze atakował oraz bronił piłki, a także kontuzjowany Michał Winiarski ze swoimi atakami i serwami.

W niedzielę o 20:15 Polska rozegra mecz z silną Francją. W tym meczu jest ostatnia nadzieja dla naszej drużyny.