Fot. wikipedia.org

Tak popularne marki jak Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, czy DrWitt trafią ponownie w polskie ręce. Umowa na zakup marek należących dotychczas do niemieckiego koncernu Agros Nova została podpisana.

Nowymi właścicielami wspomnianych popularnych marek stanie się Grupa Maspex Wadowice. Z przekorą można to nazwać trendem odwrotnym do tego co dzieje się u nas od lat. To repolonizacja polskich marek, które przez pewien czas były w innym układzie kapitałowym – podkreśla prezes grupy, Krzysztof Pawiński.

Po sfinalizowaniu transakcji ma powstać grupa spożywcza o obrotach przekraczających 4 miliardy złotych (w ubiegłym roku były one na poziomie 3,3 mld zł). Na transakcję musi się jeszcze zgodzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dotychczas do najważniejszych marek Grupy Maspex należały w Polsce: Kubuś, Tymbark, Caprio, Figo, Cremona, Puchatek, Makaron Lubella, czy Makaron Pełne Ziarno. Ponadto polski gigant spożywczy był obecny na rynkach w Czechach, Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

na podstawie: forbes.pl/prawapolityka.pl