foto: strazgraniczna.pl

132 cudzoziemców wykonywało pracę niezgodnie z obowiązującymi przepisami – stwierdzili w tym miesiącu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Ustalenie to było efektem skontrolowania 32 podmiotów. Wśród pracujących nielegalnie 129 osób stanowili obywatele Ukrainy.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie tylko w wyniku kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzonych w trzech podmiotach ustalili, że 66 cudzoziemców pracowało tam nielegalnie. Ponadto kontrolowana przez nich agencja zatrudnienia prowadziła działalność bez wymaganego wpisu do właściwego rejestru.

W jednej z firm branży stoczniowej wykryto 8 przypadków nielegalnej pracy cudzoziemców, przy czym funkcjonariusze SG podczas tylko tej jednej kontroli przeanalizowali dokumentację pracowniczą aż 178 cudzoziemców.

18 innym cudzoziemcom, naruszającym w Polsce porządek prawny, komendanci placówek Straży Granicznej w Gdańsku, Gdyni, Elblągu, Świnoujściu i Szczecinie wydali w ostatnim tygodniu decyzje nakazujące opuszczenie naszego kraju i orzekli o zakazie ponownego wjazdu od sześciu miesięcy do roku.

Najczęstszymi naruszeniami prawa zaraz po nielegalnym wykonywaniu przez cudzoziemców pracy był brak ważnych wiz i tytułu pobytowego oraz przeterminowane pobyty.

źródło: strazgraniczna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.