Źródło: wikimedia.org
Źródło: wikimedia.org

W tym miesiącu ma zakończyć się kontrola portalu eDolnyŚląsk, która jest prowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli – podaje Radio Wrocław. Opozycyjni radni wyliczają, że z powodu tego portalu, który ostatecznie nie powstał, region może ponieść straty w wysokości nawet 100 000 000 zł. W ciągu kilku tygodni prace ma zakończyć także komisja rewizyjna sejmiku województwa.

Kontrowersyjny projekt, jakim był portal eDolnyŚląsk może przynieść straty w wysokości nawet 100mln zł – twierdzą opozycyjni radni. Projektem wartym 66mln zł ma zająć się komisja rewizyjna sejmiku województwa. Pomimo tego, że władze województwa wycofały się z budowy tejże platformy internetowej, radni oczekują przedstawienia im m.in. wszystkich informacji odnośnie ustalonego wcześniej harmonogramu prac nad portalem.

Sprawa rozliczeń z byłym wykonawcą zakończy się prawdopodobnie w sądzie. Opozycja uważa, że cała sprawa może kosztować województwo nawet 100mln zł, a także oczekuje, że komisja rewizyjna rozwiąże wszystkie wątpliwości związane z projektem.

 

DG

 

Źródło: jednymzdaniem.pl