Każdego dnia rośnie liczba zarażonych osób koronawirusem w Polsce. Szkoły, kina, baseny i galerie handlowe zostały zamknięte. Działają głównie apteki i sklepy spożywcze. Restauracje pracują tylko na dowóz lub odbiór osobisty. Ludzie, którzy mogą zostają w domach by bezpiecznie przeczekać ten okres. Jednak są tacy, którzy zamiast unikać zagrożenia idą w samo centrum wirusa. Lekarze, pielęgniarki czy medycy jeżdżący karetkami spędzają często wiele godzin na służbie by móc pomagać innym, często nie mając czasu nawet na jedzenie. Z pomocą w tej ciężkiej sytuacji ruszyły lokalne restauracje. Darmowe posiłki dla medyków to wspaniały gest, którym gastronomia dziękuje służbie zdrowia za poświęcenie.

Służba zdrowia ma pełne ręce pracy

Od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce lekarze mają bardzo dużo pracy. Kilkunastogodzinne zmiany dają się we znaki medykom w wielu rejonach kraju. Chcąc na jak najwyższym poziomie pomóc każdemu pacjentowi lekarze nie mają czasu na chwilę przerwy. Medycy jeżdżący karetkami do potrzebujących często w ogóle nie zjeżdżają na stację, a ich jedyny posiłek to w pośpiechu zjedzony batonik. Posiłki dla medyków, które zapewniają służbie zdrowia pobliskie restauracje są wielką pomocą i wsparciem w tych trudnych chwilach.

Darmowe posiłki dla medyków

Parantela, A PORTAR VIA, Pizzeria 105, Burgery Nocą czy Soodi Pierogarnia to tylko kilka z restauracji, które włączyły się w pomoc służbie zdrowia. Ciepłe i pożywne posiłki dla medyków zapewniają im lepszą koncentrację i dodatkową siłę do pomocy potrzebującym.

Dodatkowo w akcję włączyła się sieć restauracji KFC, która chcąc wynagrodzić szpitalom brak możliwości dostaw ze względu na niebezpieczeństwo wprowadziła dostawę bezkontaktową. Wcześniej opłacone zamówienie zostanie dostarczone wprost pod drzwi bez kontaktu z dostawcą. KFC dostarczyło już darmowe posiłki dla medyków w Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Bolesławcu, Warszawie, Łodzi, Tarnowie, Częstochowie i Kielcach. Ponadto restauracje planują zorganizować stałe dostawy dla najbardziej potrzebujących placówek medycznych.

Dobroć najlepszym marketingiem

Zgodnie z decyzją rządu restauracje mogą sprzedawać posiłki tylko z możliwością odbioru osobistego lub dowozu. Jest to ogromna strata dla gastronomii, ponieważ większość restauracji największe zyski miała z obsługi klientów stacjonarnych. Darmowe posiłki dla medyków są nie tylko cudowną inicjatywą, ale również wspaniałą reklamą, która zachęca klientów do zamawiania jedzenia z dostawą.

Obecna sytuacja w kraju, jak i na świecie jest bardzo niekorzystna dla nas wszystkich. Jednak pamiętajmy, że dla niektórych dzień jest cięższy i bardziej wymagający niż dla innych. Warto pomagać sobie wzajemnie w tych trudnych chwilach, a razem wyjdziemy z tego zwycięsko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.