Foto: William Hook/Flickr.com

Aplikacja „Pierwsze Kroki w Polsce” pozwoli imigrantom oraz tzw. uchodźcom dowiedzieć się, o jaką pomoc prawną, medyczną i socjalną mogą się starać w Polsce, a system geolokalizacji wskaże im najkrótszą drogę do celu – czytamy na ndie.pl.

Aplikacja mobilna została stworzona na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy przez Caritas przy wsparciu Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Jest dostępna w językach arabskim, rosyjskim, angielskim i polskim. Działa na systemach iOS oraz Android.

„W obliczu wzrastającej liczby osób uciekających przed wojną i szukających schronienia na terenie Polski Caritas wychodzi im naprzeciw, proponując innowacyjną formę pomocy” – czytamy.

Dzięki niej cudzoziemcy dowiedzą się m.in.: jak zalegalizować swój pobyt w RP, jak działa system pomocy socjalnej, gdzie można skorzystać ze wsparcia oraz jakie są ich prawa na rynku pracy oraz w zakresie opieki medycznej.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Nowy Dom Polska” z wykorzystaniem unijnych środków z Funduszu Azylu Migracji i Integracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.