Mija rok od czasu wyboru Ewy Kopacz na stanowisko premiera. To dobry czas na podsumowanie osiągnięć rządowej ekipy.

1. Dramatyczny wzrost deficytu budżetowego
To co ekipie Kopacz totalnie nie wyszło to walka z deficytem budżetowym. Zgodnie z założeniami rządu w tym roku zabraknie nam 46 mld zł. Przyszły rok ma być jeszcze gorszy. Kilka dni temu rada ministrów przyjęła bowiem projekt budżetu na 2016 rok, zgodnie z którym na bieżące wydatki zabraknie aż 54,6 mld zł!

2. Powiększenie długu publicznego
Wysoki deficyt budżetowy ma jedną, bardzo poważną konsekwencję. Jest nią konieczność zaciągania nowych kredytów i pożyczek, aby związać koniec z końcem. Tak właśnie działa ekipa Kopacz. W ciągu roku powiększyła zadłużenie kraju o ponad 50 mld zł, a były miesiące, kiedy dług publiczny przyrastał w tempie 280 mln zł dziennie!

3. Nieudolność i niekompetencja na arenie międzynarodowej
Wszyscy pamiętamy obrazki z Berlina, kiedy Ewa Kopacz była naprowadzana przez Angelę Merkel. Była to niestety idealna alegoria tego jak ekipa Kopacz podchodzi do polityki międzynarodowej. Płynąć z głównym nurtem wytyczanym przez Brukselę i Berlin i nie mieć ambicji odgrywania jakiejkolwiek roli w Europie Środkowej. Oto cel jaki postawiła sobie pani premier. Cel, który udało się jej zrealizować (np. poprzez brak reakcji na sprzeciw Niemiec wobec rozlokowania stałych baz NATO w Polsce czy brak reakcji na decyzję o budowie po dnie Bałtyku kolejnej niemiecko-rosyjskiej rury z gazem).

4. Przyjęcie nowej wersji pakietu klimatycznego
W listopadzie 2014 r., podczas unijnego szczytu poświęconego polityce energetycznej, Ewa Kopacz bezrefleksyjnie przyjęła postanowienia nowej wersji pakietu klimatycznego, który zabije polski przemysł i energetykę. Koszty decyzji pani premier do 2030 roku szacowane są na grubo ponad 100 mld zł.

5. Kompromitacja z Gazoportem
W styczniu Ewa Kopacz obiecała, że mocno opóźniony w budowie gazoport w Świnoujściu ruszy w lipcu. Mamy październik, a gazoport cały czas “w budowie”. Przykład z budową terminala LNG jak w soczewce pokazuje totalną nieudolność i niekompetencję ekipy rządowej.

6. Afera z opóźnieniem publikacji ustawy o rajach podatkowych
Rządy Ewy Kopacz zaczęły się od mocnego uderzenia. Podlegające prezesowi rady ministrów Rządowe Centrum Legislacji (RCL) postanowiło – z niewiadomych do dzisiaj przyczyn – opóźnić o ponad 2 tygodnie publikacje ustawy ograniczającej wyprowadzanie z Polski nieopodatkowanych zysków, przez co akt ten nie mógłby funkcjonować od początku bieżącego roku. Na szczęście odpowiednie nagłośnienie tej sprawy w mediach spowodowało, że posłowie naprawili błąd RCL i ustawa weszła w życie od 1 stycznia.

7. Afera z ustawianiem konkursów w NIK
Podczas rządów ekipy Kopacz wypłynęła afera z załatwianiem pracy w NIK dla znajomych ekipy rządowej. Skala zjawiska nie jest jeszcze do końca ustalona (trwa dochodzenie). Pewne jest jednak to, że nikt za tą aferę nie poniósł jeszcze jakichkolwiek konsekwencji, a ludzie którzy zostali zatrudnieni w sposób uwłaczający standardom, nadal zajmują stanowiska.

8. Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS
Kancelaria premier Ewy Kopacz odmówiła ujawnienia opinii publicznej raportu z kontroli w ZUS. Oficjalnie nie wiadomo jaki był szczegółowy zakres kontroli i co podczas niej wykryto. Nieoficjalnie mówi się, że kontrola wykazała poważne nieprawidłowości w funkcjonowaniu i kosztach obsługi systemu informatycznego ZUS w latach 2008-2013, czyli w okresie rządów PO-PSL, co ma być bezpośrednim powodem utajnienia raportu.

9. Decyzja o utrzymaniu finansowania KRUS z pieniędzy podatników do 2016 roku
Rząd Ewy Kopacz przeforsował projekt ustawy zgodnie z którą składki na ubezpieczenia zdrowotne za rolników ubezpieczonych w KRUS w roku 2015 i 2016 znowu będą zapłacone przez podatników niebędących rolnikami. Tym samym po raz kolejny wydłużona ma być niesprawiedliwa patologia, o której w 2010 roku Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że jest niekonstytucyjna i należy ją zmienić… do końca 2011 roku.

10. Decyzja o przyjęciu islamskich imigrantów
Ewa Kopacz, pod naciskiem kanclerz Niemiec, zgodziła się przyjąć do Polski ok. 7 tys. islamskich imigrantów i uchodźców, mimo że nasz kraj nie ma obecnie warunków na ugoszczenie tak licznej grupy obcokrajowców (szacunki mówią, że jesteśmy w stanie ulokować maksymalnie do 2 tys. uchodźców).

11. Próba nocnej zmiany Konstytucji RP
W nocy 18 grudnia, o godz. 0:45 koalicja rządząca próbowała zmienić Konstytucję RP. Chcieli wprowadzić zapisy, które umożliwiłyby wyprzedaż Lasów Państwowych. Na szczęście dla nas wszystkich projekt przepadł, bo ekipie Kopacz zabrakło pięciu głosów. W mediach pro-rządowych standardowe embargo informacyjne na ten temat.

12. Ujemny przyrost naturalny w pierwszej połowie b.r.
Zgodnie z oficjalnym komunikatem Głównego Urzędu Statystycznego w okresie od stycznia do lipca b.r. przewaga zgonów nad urodzeniami sięgnęła 13 tys. Niestety rząd Kopacz nie ma żadnego pomysłu jak odwrócić te dramatyczne tendy demograficzne.

13. Kompromitacja wizerunkowa
Państwem rządzi obecnie dramatycznie niewydolna intelektualnie osoba, która stała się bohaterką tysięcy internetowych memów. Niestety jest to wyjątkowo przykra świadomość dla nas wszystkich.

źródło:niewygodne.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.