Prawica Rzeczypospolitej od dzisiejszej konwencji w budynku NOT w Warszawie rozpoczyna kampanię przed tegorocznymi wyborami samorządowymi. Uczestniczyć w niej będą oprócz działaczy partii Marka Jurka również m.in. Jarosław Gowin, a także prof. Bogdan Chazan.

Foto: Prawica Rzeczypospolitej

Formacja w swoim komunikacie zapowiada przyjazd do Warszawy kilkuset członków i sympatyków Prawicy Rzeczypospolitej. W konwencji wezmą udział także m.in. Mariusz Kamiński – wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Gowin – prezes Polski Razem, a także profesor Bogdan Chazan.

Prezes Prawicy Rzeczypospolitej, europoseł Marek Jurek w swoim przemówieniu ma mówić „o kierunkach polityki solidarności wobec rodzin i sposobu przełamania kryzysu demograficznego”. Jak przekonuje partia w swoim komunikacie „O to mają zadbać przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej w samorządzie.”

Bezpośrednio po zakończeniu uczestnicy konwencji samorządowej udadzą się pod siedzibę KRRiT przy Skwerze Kard. Stefana Wyrzyńskiego gdzie o godzinie 15 odbędzie się organizowana przez Prawicę Rzeczypospolitej pikieta w obronie telewizji TRWAM i Radia Maryja.