Prof. Jan Woleński, filozof, były działacz PZPR i założyciel organizacji B’nai B’rith w Polsce wyjaśnił na konferencji w Oświęcimiu, że Polska i inne kraje dopuściły się zdrady tradycji europejskiej, ponieważ są niechętne przyjmowaniu tzw. “uchodźców”. W jego ocenie tę niechęć można porównać do antysemityzmu.

Prof. Jan Woleński, z wykształcenia filozof, podczas swojego wystąpienia na zorganizowanej w Oświęcimiu III Międzynarodowej konferencji „Europa wobec wyzwań XXI wieku. Europejczyk/Europejka – czyli kto?” wyjaśnił m.in., że to, co się obecnie dzieje w Polsce i całej Europie, jest zdradą tradycji europejskiej.

– To, co dzieje się obecnie w Polsce, ale i w innych częściach Starego Kontynentu, jest z punktu widzenia rozwiązań politycznych zdradą tradycji europejskiej, a już na pewno zaprzeczeniem pewnej najpiękniejszej karty w dziejach naszego kraju – ocenia.

Niechęć do uchodźców podobna do antysemityzmu.

W swoim wystąpieniu filozof nawiązał również do kryzysu imigracyjnego. – Jak wynika z badań, co najmniej 30 procent Polaków jest stanowczo przeciwnych przyjmowaniu migrantów. Do tego mamy do czynienia ze wzrostem agresji – zarówno fizycznej, jak i, a może przede wszystkim, werbalnej, zwłaszcza wśród młodzieży – zaznacza.

Skalę obecnego zjawiska nienawiści do tzw. uchodźców Woleński zestawia z antysemityzmem. – W Polsce migrantów nie ma, ale negatywny do nich stosunek można porównać do antysemityzmu. Populacja skrajnie nacjonalistycznych postaw jest podobna. Na pytanie, dlaczego tak jest, odpowiedzi muszą udzielić socjologowie. Powinni przede wszystkim zdiagnozować sytuację przy pomocy sondaży i zrobić badania porównawcze w innych krajach europejskich – wyjaśnia.

źródło: interia.pl/ndie.pl/DK

8 KOMENTARZE

 1. Tradycja europejska to zdradzanie sojuszników, dyktatura bogatych, idiotów czy mniejszości, zniewolenie biednych a także niszczenie własnych korzeni i kultury. Tym od dekad jest tradycja europejska. W związku z tym bardzo dobrze, że państwa w europie decydują się na “zdradzenie” takiej “tradycji”.

  Pan woleński (celowo małą literą) który jak widać znalazł tytuł “profesora” w pudełku płatków śniadaniowych, powinien swoje kretyńskie teorie i stwierdzenia pozostawić dla siebie samego. Jeżeli człowiek nie ma nic sensownego do powiedzenia powinien milczeć. Nawet osoba jego pokroju powinna o tym wiedzieć.

  Pozdrawiam

  61

  0
 2. Tego Prof. Jan Woleński, z wykształcenia filozof . Należy go na miesiąc umieścić w ośrodku dla tzw. uchodźców . Tam bę dzie filozofował

  37

  0
 3. Założyciel Bnai Brith..
  Sprawa jasna.
  Na hak.
  A NIE na soczystą emeryturę z naszych podatków…
  Swoją drogą..
  DLACZEGO “antysemityzm” jest “be” ?..
  Makiawelizm chazarski, jak zwykle, polega na ZAKŁAMANIU POJĘĆ…
  Co to jest “SEMITYZM” ?..
  Rządząca światem mafia NIE JEST semicka, lecz CHAZARSKA..
  Dlaczego więc nazywają siebie “semitami” ?..
  Nieważne. Pies trącał semitów.
  To, co nam się nie podoba, to SYJONIZM.
  DLACZEGO w polskim prawie karnym nie spenalizowano “anty-SYJONIZMU” ?….
  Przecież mało który “Żyd” jest SYJONISTĄ ?..
  Oraz nie każdy syjonista – Żydem, czy Chazarem ?…
  Dlaczego nie wolno mi, w moim własnym kraju, NIE LUBIĆ,
  niechże nawet i “semitów”, ale przede wszystkim, niszczących mi Ojczyznę i mnie samego – SYJONISTÓW ?.. Takiej swołoczy, jak Gross, Bauman, Weiss – plus rzesza ich pachołków na wszystkich szczeblach Władzuchny RP (zgodnie z zapowiedziami Geremka, Gieroicia, Michnika i innych Kuroniów) ?
  Włącznie z całą Bnai Brith, którą nam na garba sprowadził ZDRAJCA POLSKI – Lecz Kaczyński, którą reprezentuje kandydat na STRYCZEK – obecny, CIĄGLE JESZCZE, nie wiedzieć dlaczego – Ambasador RP w Waszyngtonie ?.. Albo rzeczony powyżej “profesor” Woleński ? Jak brzmi prawdziwe nazwisko tego “profesora” ?… A tej swołoczy wolno dowolnie pluć na Polskę, nie tylko na terenie Izraela i innych państw, ale NA SAMYM TERENIE POLSKI ?.. A ja mam się na to godzić ?.. Dlaczego sie liże doopy BANDEROWCOM i ściąga ich do Polski coraz więcej, żeby rosło ZAGROŻENIE ze strony tego nienawistnego motłochu ?.. Polityka – politykOM (wybitnie yntelektualna dykcja Braci Kaczyńskich (Kalkstein)..), ale CO obiecuje się na bieżąco Pany Preziowi, że przymyka oko na EWIDENTNE zaniechania (powywieszania winnych..), jak Balcerowicz, wspomniany Ambasador, Pan Schetyna i inne Petru, Hajka Grundbaum – do groteski już rozdymająca swoją arogancką, pasożytniczą obecność na ciele RP ?.. Razy – co najmniej tysiąc kandydatur do sznura…

  6

  3
  • To żydo-chazarska menda. Ryj ma jak świnia odbytnicę. “Filicofik koszerny” Żydki mogli kolaborować ze wszystkimi wrogami Polski. Nawet ze Szwedami. Bo Polska to nie ich kraj. A Polacy nie mogą się bronić przed analfabetycznymi najeźdżcami9, którzy zamiast walczyć o swoje ojczyzny wprzywlekają się za żydowską namową do innych krajów, żeby żreć za darmo. Wnoszą bałagan i gwałt w kulturę innych narodów. Wyciąć te mendy żydo-chazarskie (turecko mongolskie gówno) w pień trzeba. Na to sobie całkowicie zasłużyli. To niszczyciele świata w odwiecznymi pretensjami. Albo te bandziory albo my.
   Poza tym i antysemityzm nie dotyczy bo ta dzicz nie ma nic wspólnego z semem. Wszystko kradną, całe historie innych narodów i przypisują sobie koczownicze bandyctwo bez historii.

   16

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.