Foto: commons.wikimedia.org

Nie będzie postępowania ws. pseudo-spektaklu ”Golgota Picnic”. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu nie podejmie dochodzenia w związku ze znieważeniem Chrystusa.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą napisał już odwołanie od decyzji prokuratury.

Komitet powołany przez prokuraturę stwierdził, że nie będzie żadnego postępowania w tej sprawie, mimo że domaga się tego wielu Polaków, a zwłaszcza katolików.

Prokuratura stwierdziła, że tak naprawdę nic się nie stało. W Wałbrzychu, podczas odczytywania spektaklu „Golgota Picnic”, podczas której wielokrotnie znieważono Chrystusa słowami bardzo obraźliwymi, które trudno powtórzyć. Mało tego, prokuratura stwierdziła, że to wszystko, co było w Wałbrzychu to tylko sztuka i artyzm. Uważam , że decyzja prokuratury w Wałbrzychu jest skandaliczna i dlatego wczoraj odwołaliśmy się od tej decyzji do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu. Mam takie wrażenie, że mieszkam w kraju katolickim, ale sędziowie czy prokuratorzy nie są katolikami. Gdyby odbywało się to w innym kraju, to sprawa wyglądałaby całkiem inaczej; ale nie ma co się poddawać –mówił Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami.

Pseudo-spektaklowi sprzeciwiało się już wiele środowisk katolickich. ”Golgota Picnic” pokazywała w bardzo obraźliwy i prześmiewczy sposób mękę i śmierć Jezusa.

Na podstawie: radiomaryja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.