Przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie miały miejsce protesty sympatyzujących z KOD-em, Nowoczesną czy PO grup artystów. Hasło manifestacji brzmiało: „Nie oddamy wam kultury”.

„Wbijemy politykom raz na zawsze, że nie pozwolimy zniszczyć tego, co przez tyle lat wolności i niewoli konstytuowało polskość. Nie pozwolimy im zniszczyć wolnej sztuki i kultury” – przemawiał aktor z Wrocławia Andrzej Kłak.

W proteście uczestniczyli m.in. wieloletni felietonista „Gazety Wyborczej” i odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Michał Ogórek, aktorzy: Krystyna Janda, Krzysztof Dracz czy Przemysław Bluszcz, dziennikarze i aktywiści. W spot promujący wydarzenie zaangażowali się m.in. Danuta Stenka, Wojciech Malajkat, Andrzej Seweryn, Jerzy Trela, Andrzej Chyra, Zbigniew Zamachowski, Jan Peszek czy Jerzy Radziwiłowicz.

Według manifestantów, niedawne zdjęcie z afiszu pornograficznej sztuki „Śmierć i Dziewczyna” można porównać do sytuacji z roku 1968, gdy Wincenty Kraśko, czyli dziadek sympatyzującego z obecną opozycją Piotra Kraśki, a wówczas kierownik działu kultury KC, postanowił zdjąć z afiszy „Dziady” w reżyserii Kazimierza Dejmka, co spotkało się z protestami studentów.

To kolejny przykład pokazujący, że z ludźmi, którzy poświęcają się „obronie demokracji”, nie jest najlepiej. Wałęsa wyprowadzający 2 miliony ludzi na ulice, KOD jako nowa „Solidarność”, „Śmierć Dziewczyny” jako współczesne „Dziady”, manifestacje sprzed Pałacu Kultury i Nauki jako te z 1968 roku. Pozostaje życzyć demonstrantom szybkiego powrotu do zdrowia.

4 KOMENTARZE

 1. “Artyści” “polscy” (jak Agnieszka Holland, czy Andrzej Wajda, czy jak tam brzmią ich żydowskie nazwiska.., no, Holland używa prawdziwego chyba..) nie powinni się bać o Sztukę polską. pewnie obroni się sama. Wystarczy zabrać im granty. To znaczy zabrać om FINANSOWANIE ICH GNIOTÓW “artystycznych” Z NASZYCH PODATKÓW (ja np. Jandzie – zrobiono z dotychczasowego koryta do jej Teatru w wysokości 1 MILIONA złotych, STO tysięcy złotych i jak zaczęła ryczeć…)..
  Ta swołocz już daaawno przestała pojmować, że KULTURA, to NIE kolesiowaty rabunek PODATNIKÓW, żeby IM się żyło fajnie.. W dodatku odpieprzając takie bezczelne jasełka (pewnie na życzenie Oficera Prowadzącego..), jak robi Dyrektor Teatru WROCŁAWISKIEGO, nie pomnę, jak się ta bezczelna swołocz nazywa.. Znam Jandę w Parszawie, którą – jak ongiś wyp..rzuciło proszę pana na zakręcie – tak została już w tych krzaczorach i trwa tam , oderwana od rzeczywistości i odziana na czarno – martwi się o vaginy i macice Polek, podczas, gdy banda Kaczora podpisuje za naszymi plecami kolejne ZDRADY OJCZYZNY… Bebechy się w człeku wywracają na drugą stronę, na myśl, co ta żydownia z Polską i Polakami zrobiła… Jakieś młode Stuhry robią za autorytety moralne i kręcą jakieś chore Pokłosia, swołoczy jakiejś żydowskiej, windowane na “światowej sławy historyków”, nazwiskiem Jan Gross, na zamówienie Sorosów różnych i pouczają starych Polaków, gówniarze cholerni, co to jest Patriotyzm..
  ODEBRAĆ GRANTY ! NIE CH SAMI (wreszcie) zasuwają na swój chlebek !. Zobaczymy, czy ich “sztuka” się sprzeda, po opłaceniu kosztów eksploatacji, podatków, ZUS-u i haraczy…
  ILE Pani Janda zdoła wystawić premier w ROKU, bo sądzę, że tych rzeczy nie zdolen nikt przyrównać do PRAWDZIWEGO Teatru, jaki już dawno ta swołocz pogrzebała. Teatru, jaki umarł razem z Bogusławem Kaczyńskim, który już nie mógł dłużej się przyglądać tego, co ta cholerna żydownia robi z Polską…

  7

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.