Foto: commons.wikimedia.org
Foto: commons.wikimedia.org

Dzisiaj o 13:00 w Poznaniu rozpocznie się manifestacja przeciw kłamstwom i propagandzie mediów prorządowych. Manifestacja jest organizowana z okazji Światowego Dnia Środków Przekazu.

Początek manifestacji będzie miał miejsce o godz. 13:00 pod Centrum Handlowym Browar przy ul. Półwiejskiej 32. Stamtąd manifestanci przemaszerują przed budynek Ratusza na Starym Rynku. Tam odbędzie się główna część wiecu. Protes jest organizowany przez Poznański Związek Patriotyczny.

Celem tej manifestacji ma być propagowanie tych polskich mediów, które pokazują prawdziwą postawę patriotyczną, a także zaprotestowanie przeciw tym mediom, które powszechnie stosują propagandę i kłamstwa rządowe.

Stwierdziliśmy, że jest moment, w którym warto pokazać społeczeństwu jak wygląda manipulacja medialna, dezinformacja, kłamstwa w mediach, chociaż ludzie tego nie zauważają, bo myślą, że żyją w wolnej Polsce i po prostu trzeba im to uświadomić. Będziemy się starali pokazać mechanizmy tej manipulacji, jakie są jej skutki, co jej podlega i jaka jest rzeczywistość w której żyjemy, przez to że tą manipulacją, dezinformacją i kłamstwami tak zmanipulowano społeczeństwo, że wierzą co im się mówi w tych mediach mętnego nurtu – powiedział Bogdan Freytag, przewodniczący Poznańskiego Związku Patriotycznego.

Istnieje jednak szansa, że społeczeństwo zacznie się bronić przeciw wszechobecnego kłamstwa publicznego i postaw szkodliwych dla narodu.

Ludzie powinni bardziej otworzyć się na wiarę, Kościół i Boga, bo w sytuacji takiej propagandy antykościelnej, która u nas jest, zaczęli od tego Kościoła odchodzić Jeżeli zaczną oni sobie uświadamiać, że życie zależy od Boga i wiary to może zaczną dostrzegać, ze wiara i przykazania mówią cały czas o prawdzie, a państwo obecnie jest oparte na kłamstwie – dodaje Bogdan Freytag.  

Na podstawie: radiomaryja.pl