Filtr wody pod zlew to wiele korzyści, możemy zamontować go zarówno w domu, mieszkaniu, jak również niewielkiej restauracji czy kawiarni. To znacznie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż kupowanie wody w butelkach plastikowych, a także prostsze w użytkowaniu niż filtrowanie wody przy pomocy dzbanków filtrujących.

Jakie są największe zalety filtrów wody pod zlew i jaki model filtra wybrać?

Korzyści z posiada filtrów wody pod zlew

Filtry wody pod zlew są znacznie bardziej ekologiczne, filtrowaną wodę można spożywać prosto z kranu, nie trzeba jej dodatkowo oczyszczać, czy też przygotowywać. Dzięki filtrom do wody zmienia się i wzbogaca także jej smak, często zdarza się, że woda z rur wodociągowych posiada niezbyt dobry chlorowy posmak, dzięki filtracji ten problem zupełnie znika. Wzbogacone są także napoje i potrawy na bazie wody. Wodę prosto z kranu możemy wlewać do ekspresów, czajników elektrycznych, żelazka, czy parownicy, dzięki temu uchronimy urządzenia AGD przed osadzaniem się w ich wnętrzu szkodliwego kamienia, który negatywnie wpływa na ich żywotność a także działanie.  Filtr wody pod zlew jest maksymalnie prosty w montażu i obsłudze, nie wymagają praktycznie żadnego zaangażowania, poza okresową wymianą wkładów filtrujących.

TOP 3 filtrów wody pod zlew

Kupując filtr do wody, warto zastanowić jaka metoda filtracji będzie dla nas najlepsza. Dobrze jest kiedy filtry do wody działa wieloetapowo, wykorzystując kilka sposobów filtracji, wówczas możemy liczyć na 100% czystą wodę, zdatną do picia, pozbawioną także twardości, jeśli był z tym problem.

Jakie filtry do wody będą najlepszym wyborem?

  • Kuna Filter Comfort- zdecydowanie bardzo efektywny filtr do wody, którego dodatkowym plusem z pewnością jest atrakcyjna cena. Do filtracji Kuna Filter Comfort wykorzystuje 5-stopniową filtrację, w tym filtr osmotyczny, zapewniający praktycznie 100% skuteczności w oczyszczaniu wody płynącej z rur wodociągowych. Kuna Filter Comfort charakteryzuje się także niewielkim rozmiarem dzięki czemu z łatwością pasuje do większości szafek podzlewozmywakowych.
  • Bluewater Cleone- bardzo zaawansowane urządzenie do filtracji wody, pochodzącej z rur wodociągowych. Także wykorzystuje dwuetapową filtrację w tym filtr osmotyczny i mineralizujący, pracę tego filtra do wody kontroluje specjalny mikroprocesor, dzięki któremu stan wody jest stale kontrolowany. Jest nieco droższy , a także większy niż wspominany powyżej filtr Kuna Filter Comfort.
  • Grohe Blue Home- znany i lubiany producent baterii łazienkowych, proponuje także filtr do wody, który doskonale sprawdzi się w kuchni. Wielostopniowa filtracja zapewnia najwyższą jakość wody, całkowicie zdatnej do picia. To zaawansowana domowa stacje uzdatniające, która nie tylko filtruje wodę ale także za sprawą tzw. saturatora wzbogacić wodę w musujące bąbelki.

Każdy z wyżej wymienionych filtrów do wody, skutecznie filtruje  wodę, czyniąc ją zdatną do picia, najkorzystniej cenowo wypada filtr do wody Kuna Filter Comfort, którego koszt nie przekracza 3 tysięcy złotych.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Źródło: Artykuł partnerski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here