Sławomir Mentzen to znany toruński polityk, ekonomista i przedsiębiorca. Swoje wolnościowe poglądy oraz własne postrzeganie gospodarki, polityki i świata prezentuje na wiecach wyborczych, organizowanych przez siebie spotkaniach z sympatykami, w licznych wystąpieniach medialnych czy prasowych. Jest to postać na tyle merytoryczna i budząca silne emocje, że bardzo szybko zdołał pozyskać tysiące wiernych sympatyków, którzy z zaangażowaniem śledzą twórczość perspektywicznego polityka.

Zgłębiając twórczość Sławomira Mentzena bez dwóch zdań nie można pominąć książek, sygnowanych jego nazwiskiem, z których poza wciągającym piórem, ciętym żartem, nietuzinkowymi porównaniami i przede wszystkim stawianiem na merytoryczne fakty można wyciągnąć masę wiedzy na własny użytek, za którą słono płaci się u doradców biznesowych i podatkowych.

Filozofia XD

To zbiór przemyśleń Sławomira Mentzena poprzedzony objaśnieniem bezstresowej „filozofii XD”. Książka porusza najważniejsze zagadnienia polityczne i gospodarcze początku lat dwudziestych, XXI wieku.  Mentzen w książce „Filozofia XD” często bardzo trafnie punktuje obóz rządzący, odkrywa nieścisłości, diagnozuje problemy III RP i liczne absurdy, których w każdym innym kraju wyliczać można na pęczki. Książka traktuje między innymi o optymalnej formie prowadzenia działalności, kryptowalutach, opodatkowaniu YouTuba, 500+, PKB, a nawet zahacza o koronawirusa.

Sanacja plus

W książce „Sanacja plus” doktor Mentzen porusza bardzo podobną tematykę, jest to jednak pozycja wydana wcześniej, dzięki czemu można zaobserwować wpływ zmieniającego się otoczenia na hierarchię poruszanych zagadnień. Czy bystre oko będzie w stanie wychwycić również zmiany w rozumowaniu autora na przestrzeni kilku lat? W tym tytule znacznie więcej miejsca poświęcono rządom PiS, swoją przestrzeń zyskały felietony o historii czy prawie do broni.

I kto tu jest szurem?

Książka ta również stanowi zbiór felietonów doktora Sławomira Mentzena i jest swego rodzaju kontynuacją pozycji „Sanacja plus”. W tej książce autor dobitnie wyjaśnia pojęcie „szur”, którym etykietowani są głównie sympatycy Konfederacji i wyjaśnia komu w rzeczywistości się on należy. W tej książce fani twórczości młodego doktora znajdą jeszcze więcej analizy wydarzeń historycznych, zarówno tych związanych z aferami finansowymi jak i stricte historycznymi, takimi jak powstanie warszawskie. Czytelnicy znajdą także takie wątki jak energetyka jądrowa, świeckość państwa, zestawienie UE z konstytucją, split payment, certyfikat rezydencji, exit tax czy przepisy uderzające w programistów.

książka i kto tu jest szurem

Jedynymi uwagami jakie można poczynić w kierunku opisanych powyżej książek jest fakt, że zdawać by się jakoby doktor Sławomir miejscami działał na niekorzyść swojej ojczyzny, miejscami namawiając chociażby na emigrację czy inne czynności korzystne z perspektywy jednostki, ale niekorzystne z poziomu dobra narodu. Są to oczywiście epizodyczne przebłyski, które w pewien sposób dodają autorowi wiarygodności i pomagają zdeprecjonować obecną władzę, mimo, że realnie wiele problemów pozostałoby na swoim miejscu niezależnie od aktualnie rządzącej partii.

Zestaw wszystkich trzech, bez wątpienia wartych uwagi książek, które powinien mieć na koncie zarówno każdy fan Sławomira Mentzena, każdy wolnościowiec, każdy aktywny uczestnik życia politycznego bez względu na swoje poglądy czy partyjne predyspozycje, każdy przedsiębiorca i każdy fan geopolityki można teraz kupić dzięki wydawnictwu 3DOM w zestawie, dokładnie TUTAJ.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski