Konferencja Ruchu Narodowego foto: Facebook.com

Przywódcy Ruchu Narodowego  we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie potwierdzili swój udział w wyborach do PE.  Zapowiadają walkę z eurofederalizmem i centralizmem, ideologią gender, „polskimi obozami śmierci” z założeniami pakietu klimatycznego zabójczego dla polskiej gospodarki.  Jak i również dbanie o interesy mniejszości polskiej w UE.

Na czele sztabu wyborczego stanie Krzysztof Bosak, jak sam mówił podczas konferencji „Wkrótce zostanie zaprezentowany program wyborczy, głównym wątkiem przewodnim RN będzie walka o polski interes narodowy na każdym polu” Ruch jest także w trakcie przygotowywania list wyborczych.

Winnicki mówił, że ich dążenia idą w kierunku  zbudowania jedynej antysystemowej i eurosceptycznej  siły, która przemebluje polską politykę.

Wspomniał również, że kiedy dostaną się do PE, stworzą wraz z eurosceptykami i nacjonalistami z całej Europy sojusz, z takimi partiami jak Węgierski Jobbik, UKIP Nigela Farage’a, oraz Front Narodowy Marin Le Pen .

Kampania ma zostać sfinansowana przez członków i sympatyków Ruchu Narodowego. Bosak podczas konferencji powiedział, że liczy na nich – dodał, że narodowcy udowodnili już, że bez wydawania dużych pieniędzy są w stanie zdziałać dużo, dla przykładu podał Marsz Niepodległości oraz zorganizowanie kongresu.  Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w maju tego roku.

na podstawie: PAP