Foto: Wikimedia Commons

Jak informuje agencja Unian, polski rząd przekaże Ukrainie 230 tys. dolarów na rozwój biznesu w części Donbasu kontrolowanej przez ukraiński rząd.

Wiceszef MSZ Konrad Pawlik powiedział podczas uroczystości z okazji podpisania porozumienia, że dotąd działania polskiego rządu koncentrowały się na zapewnianiu pomocy humanitarnej dla uchodźców wewnętrznych na Ukrainie. „Jest potrzeba, by połączyć pomoc humanitarną ze wsparciem rozwojowym” – stwierdził Pawlik. Jego zdaniem projekt nie tylko poprawi sytuację tych uchodźców, ale wywrze pozytywny wpływ na gospodarkę Ukrainy, a szczególnie jej wschodnich obwodów.

Pawlik zapewnił Ukraińców, że choć Polska zredukowała liczbę tzw. krajów priorytetowych z 20 do 10 w ramach nowego programu współpracy, to Ukraina nadal zajmuje tam wysokie miejsce.

Za dystrybucję polskich funduszy odpowiadać będzie jedna z agend ONZ, tj. Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, we współpracy z rządem w Kijowie. W ramach projektu mają zostać sfinansowane m.in. szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, granty dla nowych przedsiębiorstw oraz zapewnianie pomocy prawnej przy ich rejestracji.

Kresy.pl/DK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.