Wczoraj informowaliśmy o skandalicznym zachowaniu polityków PO. Ich głosami sejmowa komisja finansów zdecydowała o zabraniu ponad miliona złotych z funduszu na repatriantów i przekazaniu ich “uchodźcom”. Dziś nadeszła informacja, że pod wpływem społecznego oburzenia decyzję zmieniono.

W czwartek sejmowa komisja finansów zajmowała się wnioskami Ministerstwa Finansów o zmiany w rezerwach celowych budżetu państwa. 1 mln 260 tys. zł przeznaczonych na repatriantów zostało przeniesionych na wydatki związane z utrzymaniem cudzoziemców ubiegających się o azyl w Polsce – informowaliśmy dwa dni temu.

W piątek posłanka PiS Barbara Bubula poinformowała, że na specjalnie zwołanym posiedzeniu komisji finansów czwartkową decyzję cofnięto i przywrócono 1,2 mln złotych na repatriantów. Jak dodała Bubula pieniądze na “uchodźców” i tak się znajdą ponieważ postanowiono uszczuplić inną pulę – tym razem ochrony świadków.

Presja ma sens. Nagłe posiedzenie Kom Finansów. Rząd pod ogniem krytyki przywraca 1,2 mln na repatriantów, ale zabiera to z ochrony świadków – napisała na twitterze posłanka PiS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.