ADN-ZB/Zimmermann 29.6.88 Berlin: Gespräch im ZK Der Generalsekretär des ZK der SED und Vorsitzende des Staatsrates der DDR, Erich Honecker, empfing das Mitglied des Politbüros des ZK der PVAP, den Minister des Innern der VR Polen, Waffengeneral Czeslaw Kiszczak (l.), zu einem freundschaftlichen Gespräch. Daran nahm das Mitglied des Politbüros des ZK der SED Armeegeneral Erich Mielke (2.v.r.) , Minister für Staatssicherheit, teil.

Wdowa po Czesławie Kiszczaku chciała sprzedać IPN-owi dokumenty ws. TW “Bolka”. Wczoraj prokurator w asyście policji zabezpieczył dokumenty. Dziś rzecznik Instytutu ujawniła sumę, której miała zażądać generałowa.

Wdowa po Czesławie Kiszczaku przyszła do IPN z dokumentami przechowywanymi przez męża. Zażądała za nie aż 90 tysięcy złotych – poinformowała rzecznik IPN.

Generałowa miała zgłosić się do Instytutu na przełomie stycznia i lutego, ale ze względu na “napięty grafik” prezesa, do spotkania doszło dwa tygodnie później. Wdowa po Kiszczaku zażądała 90 tysięcy złotych, ale usłyszała, że “nie handluje się takimi dokumentami, a już na pewno nie w Instytucie”.

Inną wersję zdarzeń przedstawia sama wdowa. Jej zdaniem, to IPN zaproponował, że zapłaci za dokumenty ws. “Bolka”.

Sami mi to zasugerowali. Powiedziałam: czemu nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.