Samolot wpadający do wody w Płocku.
źródło: rmffm.pl

Pilot szybowca zginął po tym, jak prowadzona przez niego maszyna nagle uderzyła w ziemię. Do wypadku doszło w sobotę po południu w okolicy miejscowości Szczury koło Ostrowa Wielkopolskiego – czytamy na tvn24.pl. Jednocześnie w Płocku samolot wykonujący akrobacje na pikniku lotniczym wpadł do wody.

Samolot wpadł do wody w Płocku. W Szczurach spadł na ziemię.
źródło: fakty.interia.pl

Wypadek szybowca w Szczurach

TVN24.pl informuje o wypadku szybowca w województwie wielkopolskim. Aspirant Tomasz Walczak przekazał portalowi w rozmowie, że samolot spadał pionowo na ziemię. Jedyna osoba, która była w maszynie – pilot – nie przeżył wypadku. Wspomniany szybowiec prawdopodobnie brał udział w imprezie aeroklubu na pobliskim lotnisku w Michałkowie. W chwili wypadku w okolicy wiał silny wiatr, IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami. Prawdopodobnie szybowiec wpadł w wir powietrzny – poinformowała policja. Samolot upadł w pobliżu miejscowości Szczury koło Ostrowa Wielkopolskiego.

Dyżurny oficer ostrowskiej straży pożarnej informuje o tym, że do wypadku doszło po godzinie 13. Na miejsce niezwłocznie przybyła straż pożarna i policja.

Samolot wpadł do wody w Płocku

Do wypadku doszło podczas VII Płockiego Pikniku Lotniczego. Był to szósty pokaz tego dnia. Samolot Jak-52 podczas manewru “korkociąg” wpadł do Wisły – czytamy na rmffm.pl. Nurkom i strażakom bardzo szybko udało się zlokalizować samolot. Znajdował się 3 metry pod powierzchnią wody. Konieczne było obrócenie maszyny, bo leżała na dnie kołami do góry.

Znalezienie pilota zajęło jednak więcej czasu. Gdy w końcu został wyłowiony, lekarze stwierdzili jego zgon. Był to 60-letni Niemiec, doświadczony pilot.

Na miejsce wypadku przybyli także przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Pokazy na Pikniku Lotniczym zostały wstrzymane. Organizatorzy mają też podjąć decyzję o ewentualnym kontynuowaniu imprezy.

8 lat temu, niemal w tym samym miejscu, doszło do podobnej katastrofy. Podczas akrobacji zginął Marek Szufa – czytamy na rmffm.pl.

źródła: tvn24.pl, rmffm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.