Opozycja staje się coraz bardziej zdesperowana i proponuje coraz bardziej oderwane od rzeczywistości rzeczy. Lider PO Grzegorz Schetyna chce odwołania rządu, mówi nawet o wniosku o wotum nieufności, a powodem ma być… Marsz Niepodległości.

Schetyna zorganizował specjalną konferencję prasową, na której powiedział, że rząd PiS-u jest odpowiedzialny za język nienawiści.

– To ten rząd, rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenie dla języka, mowy nienawiści, dla takich zachowań, dla hołubienia bojówek które z nacjonalistycznych haseł tworzą i próbują tworzyć polityczny język. Chcę powiedzieć, że to rząd PiS, brak reakcji ze strony premier Szydło jest odpowiedzią na tę hańbę i wstyd, który widzieliśmy od 11 listopada – mówił Grzegorz Schetyna.

W ocenie lidera PO premier powinna podać się do dymisji:

Dlatego żądam od premier Szydło podania się do dymisji, całego rządu. Jeżeli nie nastąpi ten gest symboliczny i honorowy, to w przyszłym tygodniu zgłosimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności i odwołanie tego rządu. Rozmawiałem z liderami Nowoczesnej, PSL. Ten wniosek uzasadnimy i podpiszemy razem i wspólnie wystąpimy o odwołanie tego rządu – mówił Grzegorz Schetyna na konferencji.

Lider PO dodał, że 11 listopada ulicami Warszawy przeszła parada z hasłami faszystowskimi.

źródło: polskaniepodlegla.pl