Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna gościł na antenie Polskiego Radia. Polityk zdradził plany swojego ugrupowania na najbliższe tygodnie.

Schetyna nie ukrywa, że okupacja sali plenarnej będzie trwała nadal. Mało tego. Dodał, że zakres protestów opozycji totalnej będzie dużo szerszy.

Jeżeli będą chcieli organizować spotkania gdzieś indziej, będziemy w tych miejscach, gdzie marszałek Kuchciński będzie próbował organizować spotkania plenarnej sesji Sejmu – powiedział.

W niedzielę 1 stycznia prezes PiS-u Jarosław Kaczyński stwierdził:

Nie ma politycznego pata. Dysponujemy kworum w Sejmie. Jeśli opozycja będzie się upierała przy swojej postawie, która jest łamaniem prawa w najczystszym tego słowa znaczeniu, łamania tego wewnątrz-sejmowego prawa, czyli regulaminu, jak i tego prawa, które obowiązuje w państwie, w tym także, w moim przekonaniu, chociaż to jest do oceny wymiaru sprawiedliwości, prawa karnego, to będziemy musieli działać tak, jak działaliśmy w trakcie uchwalania budżetu i innych ustaw.

Dodał również:

Powtarzam, wymóg konstytucyjny jednoznacznie sformułowany, to jest wymóg kworum i to kworum mamy. Jeżeli opozycja będzie stosowała dotychczasowe metody, no to nie będziemy mieli innego wyjścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.