foto: wikimedia.commons.org

Posłowie przyjęli ustawę Kukiz’15, w myśl której zlikwidowane zostaną “gabinety polityczne” w samorządach. Politycy ruchu nie kryją radości.

Jak informują działacze Kukiz’15, mamy do czynienia z pierwszą od 27 lat ustawą ograniczającą zatrudnienie w administracji publicznej. “Gabinety polityczne”, zdaniem posłów ruchu, były w istocie szansą dla partyjnych kolegów władz samorządowych na znalezienie dobrze płatnej pracy. Stanowiska miały przypadać osobom bez żadnych kwalifikacji.

Bardzo dobra wiadomość! To pierwsza od 27 lat ustawa, która redukuje, ogranicza zatrudnienie w administracji, to jest naprawdę pierwszy krok, żeby ograniczyć nieprawdopodobnie rozrośniętą polską administrację zarówno rządową, jak i samorządową – uważa Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15.

Faktycznie oszczędzamy 50 milionów rocznie, potencjalnie ochronimy 500 milionów złotych rocznie. Ruszyliśmy po oszczędności i Obywatelom oddajemy pieniądze – dodał poseł Tomasz Jaskóła.

1 KOMENTARZ

  1. Metoda kija i marchewki, jeden dobrzy ruch, a państwo totalitarne i tak się buduje, o skandalu w Bialogardzie media dobrej zmiany nie piszą ,błyskawiczne odebranie praw rodzicielskich, bo nie pozwolili rodzice zaszczepić zdrowego dziecka w pierwszej dobie życia, o sprawie napisał Matka Kurka, zwolennik PiS więc warto go poczytać, bo nic nie robi, żeby im szkodzić http://kontrowersje.net/megagranda_i_bezprawie_w_bia_ogardzie_czyli_dlaczego_policja_ciga_rodzic_w i komentarz do tych faaszystowskich metod sądu p.Zięby https://www.youtube.com/watch?v=Qb6kYPpjZjg

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.