commons.wikimedia.org
commons.wikimedia.org

Dziś w nocy, utrzymano wyrok na Lasy Państwowe. Sejm odrzucił wniosek o uzupełnienie porządku obrad o obywatelski wniosek zakładający przeprowadzenie referendum ws. przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i Polskiej Ziemi.

W styczniu 2014, rząd Donalda Tuska zobowiązał Lasy Państwowe do przekazania budżetowi państwa w latach 2014 – 2016 po 800 milionów złotych. Ponadto Lasy Państwowe mają co roku przekazywać 2% wartości sprzedanego drewna. Takie działania spotkały się z krytyką ze strony opozycji. Poseł PiS Jan Szyszko mówił, że “pozbawienie Lasów Państwowych ich czteroletnich przychodów zdestabilizuje ich działanie i uniemożliwi normalną gospodarkę”. 

Kolejna kwestia to wyprzedaż polskiej ziemi, która grozi nam od roku 2016. Wtedy właśnie kończy się dwunastoletni okres ochronny. Dotychczas obcokrajowcy wykupywali polską ziemię za pomocą firm “słupów” ale już wkrótce będzie można robić to bez skrępowania i otwarcie.

Podobnie uznali obywatele, którzy zebrali 2 500 000 podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum w sprawie zarówno Lasów Państwowych jak i wyprzedaży ziemi. Wnioskowano w nim, by cudzoziemcy mogli kupować ziemię w Polsce dopiero od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych krajów UE. Jak na razie zarabiamy ponad pięciokrotnie mniej – pisał portal wpolityce.pl.

Niestety, partie z nazwy “ludowa” i “obywatelska”, po raz kolejny pokazały pogardę dla głosu społeczeństwa. Najpierw zrzuciły debatę i głosowanie nad tak ważną kwestią na środek nocy a następnie zmieliły podpisy i potraktowały nas wszystkich jak śmieci.

na podstawie: onet.pl

9 KOMENTARZE

 1. PO nigdy nie liczyło się ze zdaniem narodu! co chcieli to zrobili , podnieśli podatek Vat , emerytura 67 lat a że ludzie chcieli inaczej co ich tam obchodzi.Teraz będą obiecywali znowu gruszki na wierzbie a po wyborach będą robili co chcą! jedyna szansa pozbyć się tych darmozjadów przy najbliższych wyborach inaczej wyprzedadzą wszystko co jeszcze jest polskie!

  0

  0
 2. Zdrajcy Polski biorący “jargield” od Angeli. Banda ludzi bez honoru na etacie w rzeszy! Takich śmieci powinniśmy rozstrzeliwać publicznie!

  0

  0
 3. Może nareszcie otworzą się rodakom oczy jak traktuje społeczeństwo PSL i PO nie jestem zwolennikiem żadnej partii ale nie mogę już patrzeć jak ustawiają pod siebie ustawy (afera hazardowa) jak nas okradają choć już zabrali co mogli teraz chcieli zabrać się za lasy aby pieniądze za nie przeznaczyć sobie na premie i jak kłamią traktując nas jak bydło.

  0

  0
 4. Wielkie grupy interesow kontroluja politykow i ich decyzje. Politycy sa
  nam dani abysmy mieli POZORY WOLNYCH WYBOROW. Ale nie mamy wolnych
  wyborow. Mamy WLASCICIELI. Jestesmy WLASNOSCIA GRUP INTERESOW! Tymi
  grupami interesu sa: biznes, banksterzy, kosciol, gornicy, sedziowie, rolnicy etc. W
  interesie tych grup nie jest wyedukowany obywatel zdolny do krytycznego
  myslenia. Oni potrzebuja jedynie potakiwaczy na tyle inteligentnych,
  aby wykonawac najprostrze uslugi, ale na tyle glupich, aby nie wiedziec
  jak sa na codzien dymani przez system.

  0

  0
 5. 2,5 miliona,ludzie jeszcze próbowali się buntować? Pamiętam medialną nagonkę na Lasy Państwowe, kiedy prano ludziom mózgi kłamiąc, że leśnicy zarabiają jak KGHM. Naprawdę zarabiają średnią krajową, ale jakiś pajac próbował wmawiać że zaniżają ją drwale. Jak usłyszał że LP to sama administracja po studiach, bo drwale pracują w prywatnych firmach- zmienił front. Tym razem było- a dlaczego ich nie zatrudnicie, macie tyle kasy.

  0

  0
 6. Oto mamy przykład “DEMOKRCJI” i PAŃSTWA PRAWA” w RP. Całkowita kompromitacja Ustroju i Sejmu. KONSTYTUCJĘ PAŃSTWA zmienia się lub nie, głosami 307 posłów. Podkreślam 307 osób, nie dopuszczając do referendum. Referendum konstytucyjne, to tylko niewygodny dla polityków zapis, przeszkadzający im w rozlicznych geszeftach doskonale rozpoznanych przez NARÓD. Bo prywatyzacja LP, to z góry ułożony GESZEFT w celach znanych co najmniej 99% Polaków. Odpowiecie kiedyś za te przekręty i złodziejstwa bo Polacy tracą już cierpliwość. Powoli mają dość Waszych “rządów”. A pamięć mają dobra. Druga TARGOWICA NIE PRZEJDZIE.

  0

  0
 7. Najlepsze jest to, że to był OBYWATELSKI WNIOSEK! No i co Kurwa!!! ? Po kiego wała te całe podpisy na avvaz, po co te internetowe podpisy i inne takie, po co obywatelskie wnioski by jak te dziwki nas wyruchali w sejmie? Gówno tym zdziałamy. Bo oni mają na to wyjebane na zdanie obywateli. Pały i loć po tych makówkach, to jedyne wyjście.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.