W Sejmie pojawił się człowiek w koszulce „Rasista. Ksenofob. Patriota. Polska bez islamu”. Interweniował poseł PO Sławomir Nitras, który zawiadomił Straż Marszałkowską – informuje ndie.pl.

Mężczyzna w koszulce „Polska bez islamu” pojawił się na konferencji organizowanej przez Kukiz’15 ws. ordynacji wyborczej. Po wyjściu z sali, wszedł do łazienki i zmienił koszulkę na logo „Kukiz’15 Częstochowa”.

Sławomir Nitras napisał na jednym z portali społecznościowych (pisownia oryginalna): „Panie marszałku @MarekKuchcinski czy pan wyda polecenie straży marszałkowskiej aby zatrzymać tego człowieka który z hasłami rasistowskimi chodził po Sejmie? Pokazałem go straży. Siedzi sobie spokojnie na konferencji. Skąd ten brak reakcji? To jest przecież przestępstwo”.

Oburzeni dziennikarze zapytali na korytarzu Agnieszkę Ścigaj z Kukiz’15, kim był mężczyzna z koszulką „Polska bez islamu”.

„Mamy otwarte spotkanie. Nie sprawdziłam wszystkich gości, nie umiem powiedzieć, w czym przyjechali, nie było żadnego obowiązkowego stroju. Spotkanie jest dla samorządów. Trudno mi powiedzieć, kto w czym przyszedł, a teraz w co się przebiera” – tłumaczyła posłanka.