wikimedia.orgZnana działaczka lewicy – Joanna Senyszyn, po raz kolejny postanowiła nawiązać do ubeckich korzeni swojego ugrupowania. Na antenie TVN24, Senyszyn przypuściła kolejny atak na „Żołnierzy Wyklętych”.

Może prezydent się przejęzyczył, nie mniej jednak zabrzmiało to bardzo dobrze. Dlatego, że napisałam wyraźnie, że trzeba również czcić pamięć ofiar Żołnierzy Wyklętych, których wcale nie było tak mało – mówiła Joanna Senyszyn, odnosząc się do „wpadki” prezydenta mówiącego 1 marca o potrzebie pamięci o „ofiarach Wyklętych”.

Musimy sobie wyobrazić tamtą sytuację. Jesteśmy po wojnie, miliony Polaków mają dość wojny, mają dość mordowania, chcą żyć, żenić się, mieć dzieci. No i nagle jest grupa, ocenia się, że 20 tysięcy osób, którzy są żołnierzami, chcą walczyć, którzy czekają na III wojnę światową –  mówiła Senyszyn, po czym dodawała:

Ta grupa no tak naprawdę napada, morduje zabiera chłopom żywność. Jednak mamy i straszne wypadki, to przecież członkowie Związku Kombatantów AK wystąpili przeciwko, by „Ognia” honorować. Oni zebrali dziesiątki materiałów dowodzących zbrodni „Ognia”. To były zbrodnie przeciwko ludzkości.

Oddział Ognia 30 kwietnia 1946 roku wyprowadził ze szpitala w Rabce dzieci z opiekunką i ich zamordował. Co to ma wspólnego z walką? Ci żołnierze Wyklęci zabili tylko 1 tysiąc radzieckich żołnierzy, a 30 tysięcy Polaków, w tym kobiety i dzieci. Gwałcili je, mordowali, rabowali. Występowali na przykład przeciwko bardzo wielu, np. rozdawnictwu ziemi – mówiła. Ale teraz takiemu Ogniowi, który był bandytą, wystawia się pomniki – nakręcała się Senyszyn.

Odpowiadał jej poseł PiS, Zbigniew Girzyński: Nieprawda! Nieprawda! Żołnierze Niezłomni, zmuszeni do walki przez aparat represji, przez UB, zostali zmuszeni do walki. Gdy ujawniali się, byli mordowani. Proszę przeczytać historię Pileckiego, Nila, co zrobiono z Inką, która nie miała 18 lat.

Komentując zarzuty pod adresem „Ognia”, Girzyński prostował że był on bohaterem a mordował komunistów i agentów sowieckich, którzy w Polsce zaprowadzali system komunistyczny. Cały szkalujący wywód Senyszyn, pod adresem „Niezłomnych” poseł PiS skomentował:

Lewica wciąż trzyma się ubecji, komuny…

na podstawie: tvrepublika.pl