Serialu: blokowanie wejścia TV TRWAM do Naziemnej Telewizji Cyfrowej ciąg dalszy. Na jednym z branżowych for internetowych przytoczono odpowiedź przedstawiciela UKE na pytanie, dlaczego TVP INFO nadal jest nadawane w MUX-1, mimo, iż zgodnie z prawem musi być tam stacja regionalna TVP, a TVP INFO taką stacją nie jest od 1 września. Odpowiedź jest zaskakująca.

„Szanowny Panie,

Z uwagą przeanalizowaliśmy problem sygnalizowany w Pańskiej skardze. Z analizy tej wynika, że programy regionalne (tworzone w Ośrodkach Regionalnych TVP) są nadal emitowane w ramach MUX1 jako element programu TVP Info. Zapisy decyzji rezerwacyjnej nie precyzują liczby godzin treści regionalnych w całkowitym czasie antenowym programu.”

Trudno nie wyjść ze zdumienia, gdyż nie potrzeba dokładnych analiz, żeby wiedzieć, że programy regionalne TVP od 1 września są nadawane w sieci stacji TVP Regionalna, nadawanej w MUX-3. Wychodzi na to, że arogancja władzy jest w Polsce tak ogromna, iż nawet już zaklinają rzeczywistość, byleby postawić na swoim.

Bardzo łatwo nasuwa się jasna refleksja – jeżeli wszystkie analizy UKE są tak samo wartościowe, to strach się bać.