Portal tvn24.pl informuje, że Restauracja „Różana” na Mokotowie w Warszawie to kolejny lokal, w którym odnaleziono aparaturę podsłuchową. Odkrycia dokonała Służba Kontrwywiadu Wojskowego, tuż przed zaplanowanym spotkaniem szefa MON – Tomasza Siemoniaka ze swoją holenderską odpowiedniczką.

Portal tvn24.pl, poinformował że podsłuch znaleziono podczas sprawdzania lokalu przed spotkaniem szefa polskiego MSZ z holenderską minister obrony narodowej. Natychmiast na miejsce wezwano policję.

Przed spotkaniem salkę sprawdzili fachowcy ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Znaleźli miniaturowe urządzenie podsłuchowe – cytuje jednego z rozmówców tvn24.pl.

Policja twierdzi natomiast, że:

Urządzenie do nagrywania rozmów, pełną dokumentację zdarzenia przekazaliśmy natychmiast do prokuratury. W naszej ocenie urządzenie było profesjonalne: zminiaturyzowane i pozwalające na dobrej jakości nagrania.

Zdaniem jednego z ministrów, w tym miejscu „bywali wszyscy”. Łatwo się domyślić, że chodzi o najważniejszych polityków i biznesmenów. Na tę chwilę nie wiadomo czy istnieją jakiekolwiek nagrania czy to ze spotkania polskich i holenderskich dyplomatów miało być pierwsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here