Miałem przyjemność ostatnio zapoznać się z powieściowym debiutem Jana Polkowskiego. Debiutem, bo dotychczas pisał poezję. Powieść “Ślady Krwi” to opowieść o Henryku Harsynowiczu, ale nie tylko. W historię przykładowego przedstawiciela pokolenia Solidarności jest wpleciona historia Polski od początku XX wieku. Jak napisał Marek Nowakowski: “W losach rodziny Henryka Harsynowicza, jak w soczewce, odbijają się splątane polskie dzieje“.
Książka jest moim zdaniem po prostu wciągająca i to nie tylo dlatego, że osobiście interesuję się historią i polityką. Autor stosuje wiele bardzo ciekawych metafor, aluzji, opisy w powieści są bardzo rozbudowane. Ciekawa historia została napisana jeszcze ciekawszym językiem.

Postanowiłem napisać powieść, bo polska historia nie jest dobrze opowiedziana” – powiedział Jan Polkowski wyjaśniając powody napisania “Śladów Krwi” (w rozmowie na wpolityce.pl). Nie mam wątpliwości, że w tej powieści polska historia jest dobrze opowiedziana. Próbki warsztatu Jana Polkowskiego można zobaczyć tu i tu. Zachęcam jednak wszystkich, żeby nie poprzestać na odsłuchaniu fragmentów książki, ale przeczytać ją całą. Wydało ją Wydawnictwo M.

Na koniec mam miłą niespodziankę dla tych, którzy chętnie zapoznaliby się z debiutem powieściowym Jana Polkowskiego. Już wkrótce na portalu parezja.pl startuje konkurs, w którym do wygrania będzie 1 egzemplarz “Śladów Krwi” z autografem autora wraz z imienną dedykacją dla zwyciężcy. Zainteresowanych zachęcam do śledzenia naszego facebookowego profilu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.