W dniu wczorajszym mogliśmy się przekonać, że życie i praca sędziego są pełne słodyczy. Bitą śmietaną płyną można nawet powiedzieć. Mowa oczywiście o incydencie w sądzie, podczas rozprawy nad zawieszeniem procesu Czesława Kiszczaka. Kiedy sędzia ogłosiła, że biegli psychiatrzy złożą zeznania przy “drzwiach zamkniętych”, publiczność wyraziła swoją dezaprobatę okrzykami typu: “Na Białoruś”, “Czy ten oskarżony leży w łóżku, w szpitalu ?”… Pani sędzia Anna Wielgolewska, zarządziła przerwę i postanowiła opuścić salę. Wtedy na jej głowie wylądował tort z bitą śmietaną. Co ciekawe rzut był niezwykle celny, dokładny i skuteczny. Brawo.

Niestety, media mętnego nurtu właśnie ten incydent podchwyciły i z niego uczyniły “temat dnia”. Wałkowały to w kółko, pokazywały nagrania po milion razy, komentowały, analizowały. Wśród tego zgiełku umknęła istota procesu, wyrok, i jego idiotyzm. Umnkęła celowo. A istota jest taka, że kolejny zbrodniarz, bandyta i morderca, zasłaniając się chorobą unika procesu i sprawiedliwego osądzenia. Według lekarzy Kiszczak cierpi na “otępienie, spowolnienie psychiczne, zaburzenia pamięci i uwagi”. Sędzia Wielgolewska poinformowaa również, że według biegłych stan Kiszczaka może spowodować “możliwość zafałszowania jego odpowiedzi”. Po pierwsze, jakoś po Kiszczaku choroby nie widać. Nie leży też w szpitalu, a więc miejscu przeznaczonym dla CHORYCH. Po drugie, że zafałszuje odpowiedzi to wiadomo nie od dziś. I nie ma tu nic do rzeczy otępienie czy spowolnienie psychiczne. Tchórz i kłamca tchórzem i kłamcą pozostanie. Kolejna kreatura robi z Polaków idiotów, wodzi za nos sędziów, prokuratorów i śmieje się w twarz ofiarom.

Polski wymiar (nie)sprawiedliwości jest szambem, pełnym postkomunistycznych, esbeskich odpadów. Decyzje wydają często aparatczycy lub ich potomkowie. Korupcja, układy i przekręty są tam na porządku dziennym. Bez gruntownej reformy się nie obejdzie. Rzut tortem był takim aktem rozpaczy i próbą pokazania “Mamy dość, nie godzimy się na takie sądownictwo”. A póki co musimy znosić kolejne upokorzenia i wyroki będące kpiną ze zdrowego rozsądku i sprawiedliwości.

1 KOMENTARZ

  1. ja byn ja spalil dla przykladu wyslali specjalnie mloda , a i za ich podwadnych sie wezma swinie z koryta juz niedlugo spolecznosc wyjdzie na ulice jak w grecji malo nam brakuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.