Czy to już koniec Solidarnej Polski? Z nieoficjalnych informacji, jakie pojawiają się w ostatnich dniach, wynika, że wkrótce czeka nas prawdziwy exodus polityków z Solidarnej Polski do innych partii. Najbardziej mają na tym zyskać Prawo i Sprawiedliwość oraz Polska Razem Jarosława Gowina.

Gmach Sejmu RP.
Foto: Paweł Kubala

Jak podaje portal prawy.pl: „część z posłów tego ugrupowania zapowiedziało wyjście z partii na przełomie stycznia i lutego, nie widząc perspektyw na realizację miraży zarysowanych przez kierownictwo partii„. Niektórzy z nich mają zasilić klub PiS, inni mają pozostać (przynajmniej na razie) niezrzeszonymi. Niewykluczone, że ktoś z SP przejdzie także do partii Gowina.

Nie lepiej jest na szczeblu samorządowym. Już na począktu roku portal prawy.pl pisał w kontekście możlwych dużych odejść ze struktur lokalnych partii: „W grę wchodzą takie województwa jak: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, opolskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Wielu lokalnych działaczy jest już „po słowie” z PiS i Polską Razem. Czekają na styczniowe sondaże. Jeśli potwierdzi się wynik między 1 a 3 proc. – odejdą.

Jeżeli te informacje się potwierdzą to Solidarna Polska pozostanie bez klubu parlamentarnego i struktur zdolnych do wystawienia list w wyborach do PE w całym kraju. W tykim wypadku najpewniej zadziałałby efekt domina i oznaczałoby to de facto koniec partii Zbigniewa Ziobry.

na podstawie: prawy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here