„Solidarność” przygotowała projekt ustawy dotyczącej handlu w niedzielę. Znalazł się w niej zapis o pozbawieniu wolności za złamanie poruszanych przez ustawę przepisów.

„Kto dopuszcza się handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w Ustawie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch” – czytamy w ustawie.

Według „Solidarności” takiego zapisu domagali się wspierający związek pracodawcy.

Związkowcy od dawna lobbują na rzecz zakazu handlu w niedziele i święta. Przeciwnicy tego pomysłu wskazują na prawdopodobną utratę wielu miejsc pracy.

 

mn

2 KOMENTARZE

  1. Kiedys ludzie swietowali w niedziele. Byl to czas dla rodziny, czas odpoczynku, dzien na ktory nsie czekalo caly tydzien. I bylo dobrze. Dzis wszystko uleglo zmianie wedlug lewackiej ideologii. Uczyniono z nas bezmyslny motloch, jestesmy jak mrowki. Work, buy consume and die i wszystko wedlug narzuconych nam, niezgodnych z nasza tradycja “nowoczesnych” obyczajow.

    0

    0
  2. Może generalnie za pracę, nawet w domowym zaciszu, za grzebanie motyką w grządkach, niech wsadzają za kraty… Taki religijny kalifat niech zrobią… Nie potrafią egzekwować prawa, bo samo prawo jest tak skonstruowane, że można je obchodzić; nakazami i zakazami posługują się totalitaryzmy…

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.