commons.wikimedia.org

Nieprawdopodnobny dzień dla Polski dziś w Soczi. Najpierw złoto Zbigniewa Bródki a kilkadziesiąt minut temu drugi na tych Igrzyskach tytuł Mistrza Olimpijskiego dla Kamila Stocha. Warto dodać, że polski skoczek jest pierwszym Polakiem w historii, który na jednych Igrzyskach zdobył dwa złote medale. 

commons.wikimedia.org

W pierwszej serii Kamil Stoch po raz kolejny pokazał dominację wyrównując – wspólnie z weteranem japończykiem Noriakim Kasai – rekord skoczni 139 metrów. Mimo jednakowej odległości, to właśnie Stoch był liderem po I serii z prawie 3 punktową przewagą.

Drugi skok Kamila już trochę słabszy, ale nadal zasługujący na słowa uznania – 132,5 metra… jeszcze chwila niepewności, liczenie punktów za styl, za wiatr, za obniżoną belkę i… informacja, że Kamil Stoch, polski lotnik wywalczył na rosyjskiej ziemi drugie złoto. Euforia w polskich domach, na naszych oczach tworzy się historia.

To czwarty medal Polski na tej Olimpiadzie i… czwarty złoty co jest najlepszym wynikiem w historii.

Na osobny akapit zasługuje Noriaki Kasai. Prawie 42 letni Japończyk dziś wywalczył na dużej skoczni srebrny medal, pokazując że jest jak wino – im starszy tym lepszy. Widzieć autentyczną radość tego weterana skoków narciarskich było naprawdę wielkim wydarzeniem. Tym większe gratulacje dla niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.