Na stronie KOD-u Koduj24.pl pojawiły się informacje szkalujące Żołnierzy Wyklętych. Członków antykomunistycznego podziemia nazywa się tam m.in. „PiS-owskimi bohaterami”.

Tamara Olszewska, autorka tekstu zatytułowanego „Żołnierze Wyklęci elementem zabawy historią”, nie podjęła się przedstawienia szerszego kontekstu sprawy, a jej celem był jedynie atak skierowany w określoną grupę ludzi.

Olszewska w swoim tekście „lustruje” wybranych Żołnierzy Wyklętych (np. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, Józefa Kurasia ps. Ogień), wyliczając rzekomo popełnione przez nich „zbrodnie” i nazywając „bohaterami PiS-owskiej Polski”.

Głos w sprawie zabrał m.in. Tadeusz Płużański, historyk i syn jednego z Żołnierzy Wyklętych: „Tego typu publikacje są kolejną częścią kampanii pogardy prowadzonej przeciwko polskim bohaterom. Te kłamstwa i oszczerstwa są dokładnie tym samym zjawiskiem, z którym mieliśmy do czynienia po 1945 roku, kiedy to komuniści próbowali zrobić z naszych żołnierzy bandytów. Dziś postkomuniści kontynuują tę tradycję, próbują bronić swojej historii, ale jak widać po polskim społeczeństwie, po młodzieży, przegrywają tę walkę”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.