Na stronie KOD-u Koduj24.pl pojawiły się informacje szkalujące Żołnierzy Wyklętych. Członków antykomunistycznego podziemia nazywa się tam m.in. „PiS-owskimi bohaterami”.

Tamara Olszewska, autorka tekstu zatytułowanego „Żołnierze Wyklęci elementem zabawy historią”, nie podjęła się przedstawienia szerszego kontekstu sprawy, a jej celem był jedynie atak skierowany w określoną grupę ludzi.

Olszewska w swoim tekście „lustruje” wybranych Żołnierzy Wyklętych (np. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka, Józefa Kurasia ps. Ogień), wyliczając rzekomo popełnione przez nich „zbrodnie” i nazywając „bohaterami PiS-owskiej Polski”.

Głos w sprawie zabrał m.in. Tadeusz Płużański, historyk i syn jednego z Żołnierzy Wyklętych: „Tego typu publikacje są kolejną częścią kampanii pogardy prowadzonej przeciwko polskim bohaterom. Te kłamstwa i oszczerstwa są dokładnie tym samym zjawiskiem, z którym mieliśmy do czynienia po 1945 roku, kiedy to komuniści próbowali zrobić z naszych żołnierzy bandytów. Dziś postkomuniści kontynuują tę tradycję, próbują bronić swojej historii, ale jak widać po polskim społeczeństwie, po młodzieży, przegrywają tę walkę”.