Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w roku 2014 wydał ponad 1,3 miliona złotych na nagrody dla pracowników – wynika z raportu kieleckiej delegatury NIK.

Kontrolerzy NIK ustalili, że w zeszłym roku Świętokrzyski Urząd Wojewódzki na same pensje dla pracowników wydał… prawie 21,5 miliona złotych. Z tej sumy, na nagrody przeznaczono ponad 1,3 miliona złotych. Łączne wydatki Urzędu na pensje pracowników w roku 2014 były o 115 tysięcy złotych wyższe, niż w roku 2013.

W sprawozdaniu NIK znajdziemy informację, że w 2014 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim zatrudnionych było przeciętnie 480 osób – o 6 więcej niż rok wcześniej. Średnie wynagrodzenie w ubiegłym roku wyniosło 3 724 złote brutto, a to o 27 złotych mniej niż dwa lata temu. Oprócz pensji, szeregowi pracownicy jak i osoby zatrudnione na stanowiskach kierowniczych mogły liczyć na premie.

System nagród w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim ma charakter motywacyjny i odbywa się w ujęciu kwartalnym, czyli nagrody przyznawane są 4 razy do roku. O wysokości nagród dla pracowników decydują dyrektorzy wydziałów rozdzielając pulę przyznaną na dany wydział. W 2014 roku łączna suma nagród wyniosła 1 milion 303 tysięcy 541 złotych, a średnia liczba etatów za ten okres to 480. W związku z tym statystyczna wysokość na-grody na 1 pracownika wyniosła około 2 715 złotych rocznie, a jednostkowa, kwartalna nagroda średnio 680 złotych – mówi Agata Wojda, rzecznik Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Wysokość przyznanych nagród była zróżnicowana. Najwyższe opiewały na kwoty 2-3 tysięcy złotych – dodała Wojda.

źródło: echodnia.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.