W internecie pojawiła się petycja mającą na celu zainteresowanie prokuratury sprawą wykorzystania przez Zielonych symbolu Polski Walczącej na Paradzie Równości i Marszu Godności.

Znak Polski Walczącej jest chroniony prawnie i zasługuje na szacunek przez wzgląd na intencje jego twórców, co wynika z ustawy z czerwca 2014 roku. Jednak niektóre środowiska starają się usilnie wykorzystywać go do realizowania własnych celów politycznych i promowania ideologii odległych od walki o niepodległość Polski.

Podczas Parady Równości Zieloni przerobili symbol PW na modłę LGBT. Petycję w sprawie przygotowała strona apetytnaprawde.pl. Czytamy w niej: „My, ludzie miłujący Polskę, Jej historię, kulturę i symbole narodowe, zdecydowanie sprzeciwiamy się publicznemu znieważeniu dobra narodowego, jakim jest Znak Polski Walczącej. Uważamy, że w czasie Parady Równości i Marszu Godności, został wykorzystany niezgodnie z prawem i sprawą powinna zająć się prokuratura”.

 

mn

1 KOMENTARZ

  1. I powinna się tym zająć prokuratura. Jeżeli są tacy pewni swoich przekonań to czemu wykorzystują do swoich walk cudze symbole? Niech stworzą własny i niech go uczynią legendarnym tak jak to uczyniono z symbolem Polski Walczącej.

    Ukarać ich milionową grzywną. Dać przykład innym których naszłaby ochota do bezczeszczenia symboli Narodowych.

    Pozdrawiam

    17

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.