Biere„Atak na SKOK-i Jest ewidentnym udziałem struktur i instytucji państwa w kampanii. To nie jest przecież nowa sprawa, była podnoszona już w 2010 i 2011 roku, w wiadomym celu powrócono do niej w czasie kampanii wyborczej” – mówił w Telewizji Republika główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak, odnosząc się do medialnych zarzutów pod adresem Grzegorza Biereckiego i SKOKów.

SKOK informował Komisję Nadzoru Finansowego o bardzo poważnych nieprawidłowościach, jeżeli chodzi o SKOK Wołomin. Komisja pozwalała im działać, pomimo naszych ostrzeżeń. Najpierw przez dwa lata pozwalali hulać w SKOK-u Wołomin oficerom WSI i okradać ludzi, a teraz, w czasie kampanii odświeżają sprawę. Zawsze chętnie udzielaliśmy odpowiedzi, to absolutny pretekst – mówił Szewczak.

Ani złotówki w SKOK-ach nie było z pomiędzy publicznych, zupełnie inaczej jest w przypadku np. niektórych mediów, do których wyprowadzane są gigantyczne sumy z budżetu państwa. Senator pisał w sprawie kredytobiorców frankowych, pisał również w sprawie poliso-lokat, a to kolejna zapowiadająca się afera, w której firmy ubezpieczeniowe naciągnęły Polaków na ogromne kwoty – już są pierwsze procesy i wychodzi na jaw, że wiedziały, że ludzie na tym stracą. To spowodowało, że spotkał się z ewidentną zemstą lobby lichwiarsko-bankowego – dodawał główny ekonomista SKOK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here