Płonie wieżowiec w Warszawie
źródło: tvn24.pl

Po godzinie 22 w Warszawie doszło do wybuchu pożaru na wysokości ponad 100 metrów w budynku The Warsaw Hub. Ogień udało się opanować około godziny 5 rano. Ponad 130 strażaków wzięło udział w akcji.

Płonie The Warsaw Hub w Warszawie
źródło: rmffm.pl

The Warsaw Hub zajęło się ogniem

W piątkową noc wybuchł pożar w centralnej Warszawie w wieżowcu The Warsaw Hub. Paliły się zewnętrzne instalacje, w tym rusztowanie oraz siatki zabezpieczające, ale też materiały budowlane takie jak papy czy wełny izolacyjne. – Budynki obok nie zostały uszkodzone. Palące się elementy, które spadały, nie uszkodziły ich – czytamy na noizz.pl. Są to słowa mł. bryg. Karol Kierzkowski z KW Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie na antenie TVN24.

Z powodu, że budynek The Warsaw Hub nie jest wykończony, nie wszędzie dało się wejść schodami. Stanowiło to spore wyzwanie dla strażaków biorących udział w akcji przeciwpożarowej. Z tego samego powodu wieżowiec nie posiada instalacji, które pozwolą na gaszenia ognia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zapalenie się drewnianych elementów, które były wykorzystywane przy budowaniu kolejnych pięter. Jeden ze strażaków w rozmowie z TVN 24 doprecyzował, że paliły się rusztowania znajdujące się na zewnątrz budowanego wieżowca – podaje wprost.pl

Czym jest The Warsaw Hub?
źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Czym jest The Warsaw Hub?

To wieżowiec budowany przez Ghelamco Poland. Składają się na niego budynek hotelowy o wysokości 85 metrów i dwa 130-metrowe wieżowce. Pod koniec maja na drugim z nich zawisła wiecha. Wszystkie połączone wspólną, pięciokondygnacyjną podstawą i liczącym 6 poziomów parkingiem podziemnym. To także jedyny projekt w obrębie ronda bezpośrednio połączony ze stacją drugiej linii metra. Umożliwi to pasaż, który powstał na poziomie -1. Deweloper przebił się bezpośrednio do korytarzy stacji Rondo Daszyńskiego, dzięki czemu do sklepów i lokali usługowych znajdujących się w pasażu będzie można dostać się bez wychodzenia na powierzchnię (wprost.pl).

źródła: onet.pl, noizz.pl, wprost.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.