Bardzo niepokojące informacje na temat tzw. uchodźców przekazuje Witold Gadowski. Na swoim prywatnym facebooku poinformował, że grupy imigrantów przechodzą właśnie przez Bieszczady. 

Dziennikarz śledczy napisał na facebooku, że grupy uchodźców przemierzają Bieszczady. Ma ich być tylu, że turyści przed nimi uciekają.

Grupy „uchodźców przestępców” idą własnie przez Bieszczady (okolice Olchowca). Co na to Straż Graniczna i ABW? Jest ich tylu że uciekają przed nimi turyści – czytamy na facebooku Gadowskiego.

W rozmowie z portalem Parezja.pl dziennikarz poinformował, że informacja jest sprawdzona, jednak nie wie wiele więcej ponad to o czym poinformował na facebooku.

Witold Gadowski

Edycja1: Póki co, żadne inne źródło nie potwierdziło tej informacji. Witold Gadowski jednak się z niczego nie wycofał, a wczoraj w rozmowie z nami potwierdził tę informację dwukrotnie.

Edycja2: Rzecznik Straży Granicznej podważa doniesienia dziennikarza i zaprzecza jakoby przez granicę przedostali się uchodźcy. Dziś Gadowski odniósł się również do tego.
Untitled 2

Warto dodać, że kilka dni temu reporter niemieckiego „Die Zeit” opublikował mapkę, która krąży wśród uchodźców. Jest na niej wyrysowana droga do Niemiec, a prowadzi ona m.in. przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę. Mapa pokazuje, że polski etap trasy wiedzie przez Bieszczady, Podkarpacie, Małopolskę i Świętokrzyskie.