Kiedy zobaczyłem dzisiejsze popisy „Newsweeka”, ogarnęło mnie oburzenie. Nazywanie polskich barw i haseł typu „Chwała Wielkiej Polsce” „bazgrołami nienawiści” czy „antysemickimi” i „ksenofobicznymi” może u patrioty wywołać słuszny gniew. Jednak po dłuższym zastanowieniu myślę sobie, że może to jednak choroba?

Na facebooku Newsweeka pojawił się dziś wpis z linkiem do artykułu opatrzonego zdjęciami polskich symboli i patriotycznych murali. Tytuł wpisu? Antysemickie i rasistowskie napisy na ścianach to chuligański margines czy przejaw polskiej kultury ludowej? Wojciech Wilczyk sfotografował dziesiątki wysprejowanych w obraźliwie i wulgarne treści ścian budynków i wydał album. Zobaczcie galerię.

No zagotowało się we mnie. Jednak zamiast od razu siąść do komputera i obrzucić Lisa i jego szmatławca łajnem (tak jak on od lat łajnem obrzuca Polskę i Polaków) postanowiłem przeczekać i się uspokoić. Kiedy się uspokoiłem, pogrzebałem w internecie, w książkach medycznych i wyszło mi, że przyczyna takich zachowań Lisa i jego redakcji może być inna.

Otóż jest taka choroba jak Delirium Tremens. Czym jest? „Stan zaburzeń świadomości z iluzjami, omamami oraz urojeniami. Często towarzyszą mu zaburzenia wegetatywne i inne objawy somatyczne”.

Jakie są te objawy? Zaburzenia snu, drżenie mięśniowe, lęki,  zaburzenia świadomości, omamy i iluzje, najczęściej wzrokowe i słuchowe, urojenia, podniecenie, zaburzenia snu, napady drgawkowe. Większość tych objawów można przypisać panu „Redaktorowi”. Omamy i iluzje ma – wszędzie widząc faszyzm, rasizm i ksenofobię. Roi mu się, że Polacy to najgorszy gatunek człowieka – czytając jego wypociny nawet można odnieść wrażenie, że Polaków ma za podludzi (zaraz, zaraz do kogo on w tym jest podobny?). Poza tym ewidentnie się podnieca mogąc obrzucić rodaków łajnem i inwektywami… Tak więc wszystko pomału układa się w logiczną całość.

Jeśli rzeczywiście to prawda, to zamiast gniewu i odrazy czuć do niego powinniśmy współczucie. Ale jedno zmienić się nie powinno. Niezależnie od tego czy jest chory, czy po prostu jest wyrachowanym, opłacanym Polakożercą,  powinien zniknąć z życia publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here