Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Januszowi Palikotowi i jego partii od dłuższego czasu nie wiedzie się najlepiej. Dołowanie w sondażach, kolejni posłowie występujący z partii a teraz jeszcze podejrzenie o wyrządzenie „wielkiej szkody majątkowej”.

Były członek Twojego Ruchu, Janusz Niedźwiecki złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Napisał w nim: „Skandaliczny brak jakiejkolwiek przejrzystości finansowej pozwalają podejrzewać, że majątek partii Twój Ruch, pochodzący głównie z subwencji budżetowej jest wydawany niezgodnie z prawem”.

Warszawska prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie naruszenia ustawy o partiach, niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia „wielkiej szkody majątkowej” na 1,9 mln złotych.

Palikot pomimo coraz gorszej sytuacji nadal stara się robić wokół siebie dużo szumu, i pokazać że ktoś się z nim liczy. Wczoraj lider Twojego Ruchu złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera za ich wypowiedzi odnośnie wyborów samorządowych. Zdaniem Palikota, słowa lidera PiSu i SLD…doprowadziły do incydentu w PKW.