Artykuł sponsorowany

Dostęp do internetu to jedno z tych dóbr, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Codziennie przeszukujemy go w poszukiwaniu informacji, odpowiedzi na nurtujące nas pytania czy inspiracji. Co zrobić, gdy nasz internet nie jest wystarczająco szybki? Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Słaby internet w domu – co zrobić?

Jeśli Twoi bliscy skarżą się na słabe połączenie z internetem, na początek spróbuj tych kilku kroków, by poprawić sytuację:

  • Sprawdź prędkość swojego łącza – wykonaj test prędkości internetu. Najlepiej skorzystać z bezpłatnych narzędzi online. Jeśli prędkość jest niższa, niż ta deklarowana przez dostawcę internetu – skontaktuj się z nim.
  • Zaktualizuj router – stary router lub taki z niezaktualizowanym oprogramowaniem może działać wolniej. Aktualizacja lub wymiana na nowy powinna poprawić nie tylko szybkość łącza, ale także jego stabilność.
  • Zminimalizuj liczbę urządzeń podłączonych do internetu. Coraz więcej sprzętów gospodarstwa domowego używa internetu – komputery i laptopy, telefony komórkowe, telewizory, konsole, a nawet pralki, lodówki czy roboty sprzątające. Jeśli któreś z nich jest podłączone do sieci, ale nie korzystasz z niego, odłącz je.

Jeśli powyższe kroki nie pomogą, skontaktuj się z dostawcą swojego internetu. Jeśli nie będzie w stanie rozwiązać problemów z siecią, prędkością i stabilnością internetu, zastanów się nad zmianą operatora.

Internet mobilny – co robić, kiedy jest wolny?

Niezależnie od tego, czy mamy telefon na kartę, czy abonament, właściwie w każdym telefonie jest już możliwość połączenia się z internetem. To duża wygoda, ponieważ pocztę i media społecznościowe możemy sprawdzić w tramwaju, a zakupy online szybko i wygodnie zamówić w drodze do lub z pracy. Często jednak internet w telefonie jest słaby, przez co Twoja rodzina narzeka. Co zrobić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zużycie danych w swoim urządzeniu. Czy masz uruchomionych jednocześnie wiele aplikacji, które pobierają lub wysyłają duże ilości danych? A może pobierasz filmy, muzykę lub wykonujesz na raz wiele aktualizacji aplikacji? Duże zużycie danych w jednym momencie może sprawić, że prędkość internetu zwolni, a korzystanie w tym samym czasie ze stron internetowych i innych aplikacji będzie utrudnione lub niemożliwe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze internetu mobilnego?

Internet dla urządzeń mobilnych jest często zawarty w abonamentach telefonicznych. W przypadku telefonu na kartę, można go dokupić w ramach pakietu usług. Nawet wybierając najtańszy abonament, powinniśmy mieć w nim przynajmniej kilka GB internetu. Jeśli Twój abonament telefoniczny nie gwarantuje Ci dostępu do internetu mobilnego, rozważ przeniesienie numeru.

Najwięcej opcji internetu mobilnego na rynku aktualnie oferuje polska marka – Otvarta. W ofercie tej firmy znajdziemy m.in. najtańszą ofertę na rynku z pakietem Internetu 21 GB w cenie 18,99 zł. W abonamencie są rozmowy i SMS-y bez limitu, HD VOICE, VoLTE czyli Voice over LTE, które umożliwia połączenia głosowe przez sieć komórkową LTE, Wi-Fi Calling oraz 5G. Można w niej także skorzystać z eSIM, czyli wirtualnej karty SIM – nie trzeba wkładać jej do urządzenia, aby aktywować abonament. Wszystko odbywa się poprzez zeskanowanie kodu wysłanego mejlowo. Otvarta to także brak umów długoterminowych w większości abonamentów i internet mobilny 5G, który gwarantuje szybkość łącza, nowoczesną infrastrukturę oraz brak obaw o przeciążony nadajnik i dużo mniejsze opóźnienia w transmisji.

Optymalizować czy zmienić?

Nawet najlepsze połączenie internetowe nie będzie działać szybko i wydajnie, kiedy Twój sprzęt nie będzie aktualizowany lub będzie przeciążony przez wiele aplikacji działających jednocześnie. Jednak jeśli mimo optymalizacji swojego sprzętu łącze internetowe nadal nie spełnia oczekiwań Twojej rodziny, rozważ zmianę operatora na takiego, który dostarczy Ci szybki, bezpieczny i stabilny internet mobilny LTE lub 5G, z szeroką ofertą, dzięki której bez problemu znajdziesz opcję, która będzie odpowiadała na potrzeby Twoje i Twoich bliskich. Taki internet bez problemu znajdziesz na polskim rynku, korzystając z usług Otvarta.