Sprawdziły się doniesienia o zmianie na stanowisku premiera rządu. Beatę Szydło zastąpił Mateusz Morawiecki, co zdaniem Kukiz’15 jest złą zmianą.

Gościem Polsat News był wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Polityk nie ma wątpliwości, że Morawiecki nie jest dobrym wyborem dla Polski.

Powinniśmy się obawiać. Dotychczasowa polityka gospodarcza Mateusza Morawieckiego była polityką szkodliwą dla Polski. Mamy okres koniunktury, natomiast PiS szybko zapomniało o obietnicach, dzięki którym wygrało wybory – uważa Tyszka.

W Polsce wciąż jest najniższa kwota wolna od podatku w Europie. PiS wychodzi z założenia, że lepiej będą zarządzali pieniędzmi Polaków, więc lepiej ich opodatkowywać, niż zostawiać pieniądze w kieszeni Obywateli, tak by sami mogli decydować, na co je przeznaczyć – dodał Tyszka.

Zdaniem wicemarszałka Morawiecki nie rozumie gospodarki i regularnie utrudnia życie tym, od których stabilność gospodarki zależy – małym i średnim przedsiębiorstwom.

Minister Morawiecki od początku dawał olbrzymie ulgi zagranicznym korporacjom. Jest on związany z sektorem finansowym i nie rozumie, jak funkcjonuje gospodarka. A gospodarka jest oparta przede wszystkim na małych i średnich przedsiębiorstwach. Tych, którym co roku podnosi się ZUS, dokręca się śrubę kolejnymi wymaganiami – uważa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.