Flaga Unii Europejskiej.
Foto: Rock Cohen/Flickr.com

Komisja Europejska w połowie maja, ma przedstawić nową strategię w sprawie przyjmowania przez kraje członkowskie wyznaczonych przez Brukselę afrykańskich uchodźców. Czy Polskę zaleje fala imigrantów?

Wzywam kraje członkowskie, by wykazały się solidarnością decydując się na konkretne działania. Musimy zrozumieć, że bezprecedensowy napływ uchodźców to nowa sytuacja i musimy się do niej dostosować – mówił na spotkaniu z eurodeputowanymi należącymi do komisji ds. wolności obywatelskich w Parlamencie Europejskim komisarz Dimitris Awramopulos.

Korespondentka RMF FM, ustaliła że jednym z rozważanych scenariuszy jest uzależnienie liczby przyjmowanych imigrantów od liczby mieszkańców danego kraju.

Nam zależy na tym, żeby bardziej brać pod uwagę zakres opieki socjalnej, poziom dochodu narodowego  a nie liczbę ludności, czy liczbę przyjętych już imigrantów – mówi Barbara Kudrycka, eurodeputowana z komisji wolności obywatelskich.

Mówi się jednak, że “Nowa agenda w sprawie migracji” to prawdziwe oczko w głowie szefa Komisji Europejskiej Jean Claude’a Junckera. W jego mniemaniu, kraje członkowskie powinny kierować się solidarnością w “dzieleniu się obciążeniami związanymi z napływem imigrantów z Afryki”. Polscy deputowani wyrażają jednak swoje niezadowolenie z faktu, że mieliby ponosić konsekwencje tego iż Grecja, Włochy czy Malta nie potrafią poradzić sobie z napływem uchodźców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.