Foto: Wikimedia Commons

Dziś do 21 można głosować w wyborach parlamentarnych. Przy tej okazji warto wiedzieć na co uważać, zwłaszcza że pojawiają się głosy o pierwszych poważnych uchybieniach.

Przynajmniej do jednej z komisji w Sosnowcu trafiły książeczki wyborcze z … podwójnie wydrukowaną listą partii rządzącej. Stało się to kosztem największej partii opozycyjnej. Osoby związane z Ruchem Kontroli Wyborów alarmują, że takich przypadków może być w Sosnowcu więcej.

W Śliwicach stwierdzono, że część zestawów kart do głosowania do Sejmu dostarczonych do lokali ma błędy w liczbie kandydatów i w nazwiskach, a także niewłaściwą kolejność list kandydatów komitetów wyborczych. Sprawa może dotyczyć całego okręgu bydgoskiego.

W Żurawicy pod Przemyślem członkowie komisji zabrali karty do domu. Sprawa ma zostać zgłoszona do Komisarza Wyborczego w Rzeszowie.

W Wałbrzychu w jednej z komisji odmówiono wywieszenia polskiej flagi.

To tylko część stwierdzonych nieprawidłowości. Apelujemy do Państwa. Uważajcie. Bądźcie skupieni i przeglądajcie całą “książeczkę”. Weźcie ze sobą własne długopisy i patrzcie członkom komisji na ręce. Od nas zależy w jakim stopniu te wybory będą uczciwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.