Dziennikarze portalu warszawawpigulce.pl cytując swoich informatorów poinformowali, że na Pradze Południe powstanie kompleks o nazwie Arabskie Centrum Multikulturowego Dialogu.

Kompleks ma być zlokalizowany naprzeciwko Teatru Powszechnego, między ulicami Zamoyskiego, Targową i Zieleniecką, na gruntach należących do miasta. Centrum Dialogu składać się będzie z trzech budynków i 40-to metrowej wieży. W budynkach mają znajdować się m.in. biblioteka, Muzeum Nauki i Muzeum Sztuki, a w wieży obserwatorium astronomiczne, taras widokowy, hotel i biura.

Zastępca prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz poinformował, że pomysł budowy centrum zgłosił inwestor z Arabii Saudyjskiej. Chciał on, by teren pod budowę miasto przekazało mu za darmo. Zdaniem Wojciechowicza władze Warszawy nie biorą tej inwestycji pod uwagę.

3 KOMENTARZE

  1. Arabia Saudyjska co roku przeznacza 10 mld $ na wspieranie sunnickiego islamu w radykalnej salafickiej wersji na całym świecie. Kilka miliardów $ z tej sumy trafia do Europy finansując budowę i utrzymanie meczetów, ośrodków kulturalno-religijnych, fundacji, instytutów, wydawnictw, mediów, szkół, domów opieki i innych form wspierania stałego rozszerzania wpływów islamu.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.